Trwa ładowanie...

Komórki na lepszych warunkach

Do końca roku operatorzy telefonii komórkowej wydadzą na promocje 500 mln zł, twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna". Na obniżki rachunków raczej liczyć nie możemy; najpewniej dostaniemy dodatkowe minuty na rozmowy.
Share
Komórki na lepszych warunkach
Źródło: AFP, Fot: SEBASTIAN DERUNGS
d1bhl5n

Za niespełna dwa tygodnie batalię o nasze portfele rozpocznie globalna marka T-Mobile, która zastąpi znaną od 15 lat Erę. By przypodobać się klientom wyda nawet 100 mln zł. Tydzień później, z budżetem kilkudziesięciu milionów złotych przystąpi Plus. Orange i Play nie będą się temu bezczynnie przyglądały.

Promocyjnej ofensywie, jakiej polski rynek nie widział od dawna, będzie towarzyszyć nowa strategia walki o klienta. Operatorzy będą kusić abonentów większą liczbą darmowych minut (nawet o 15 proc.) i dostępem do internetu w komórce. Natomiast po raz pierwszy w rozgrywce telekomów nie będzie drastycznych obniżek cen.

Według "DGP" na komórkowej wojnie najwięcej zyskają klienci przedłużający umowę, ale nie kupujący aparatów z dużą zniżką albo za symboliczną złotówkę.

Z danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej wynika, że w ciągu ostatnich 6 lat średni koszt abonamentu spadł z ponad 140 zł do 75 zł. W najtańszych ofertach płacimy średnio 35 zł, czyli prawie dwa razy mniej niż średnia w Unii Europejskiej.

Telefonia komórkowa zamieni się w…

d1bhl5n

Podziel się opinią

Share
d1bhl5n
d1bhl5n