Trwa ładowanie...
d1voksw
06-10-2016 08:18

Komputronik szacuje jedn. sprzedaż na 467,4 mln zł w II kw. r.obr. 2016/2017

Warszawa, 06.10.2016 (ISBnews) - Komputronik szacuje jednostkowe przychody ze sprzedaży na ok. 467,4 mln zł w II kw. r.obr. 2016/2017 (zakończonym 30 września) wobec 439,4 mln zł rok wcześniej (+6,4%, a w ujęciu porównywalnym z włączeniem Komputronik Biznes +11,8%), podała spółka.

Share
d1voksw

"Według wstępnych danych pochodzących z systemów sprzedaży emitenta, z uwzględnieniem prognoz dotyczących otrzymania bonusów, premii posprzedażnych, ale bez uwzględniania funduszy marketingowych od producentów na refinansowanie działań promocyjnych, w kwartale kończącym się 30.09.2016r. emitent osiągnął w ujęciu jednostkowym:
- szacunkowe przychody ze sprzedaży towarów i usług o wartości około 467,4 mln zł wobec 439,4 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku (wzrost o 6,4%). Uwzględniając fakt, że część sprzedaży pod marką Komputronik Biznes przeniesiono do spółki Komputronik Biznes sp. z o.o., spółki w 100% zależnej od emitenta, włączając tą sprzedaż dla zachowania porównywalności, wzrost sprzedaży wyniósł 11,8%;
- szacunkowy zysk handlowy ze sprzedaży towarów i usług (wraz z zyskiem ze sprzedaży przeniesionej do Komputronik Biznes sp. z o.o.) wyniósł 34,3 mln zł wobec 28,6 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku (wzrost o 19,7%)" - czytamy w komunikacie.

Spółka podała także, że pozytywnie ocenia perspektywy dalszego wzrostu sprzedaży, a w szczególności rozwoju sprzedaży w kanale internetowym oraz sprzedaży detalicznej w sieci sklepów Komputronik.

"Spółka notuje także bardzo duże wzrosty sprzedaży w kategoriach AGD oraz RTV i produktów sprzedawanych w ramach submarki Komputronik Home. W efekcie rosnącej sprzedaży w segmencie artykułów gospodarstwa domowego, emitent uruchomił w sierpniu dodatkowy magazyn obsługujący procesy logistyczne związane z asortymentem AGD, co przełożyło się na możliwość realizacji większej liczby zamówień klientów. Po zakończeniu okresu letniego nastąpiło również zwiększenie liczby realizowanych projektów dla klientów biznesowych (realizowanych pod marką Komputronik Biznes). Emitent spodziewa się kontynuacji pomyślnego trendu wzrostowego w najbliższych kwartałach, co najprawdopodobniej zaowocuje poprawą wyników finansowych na wszystkich jego poziomach" - czytamy dalej.

Komputronik - dystrybutor sprzętu IT - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Komputronik, do której należy również Benchmark Sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o.

(ISBnews)

d1voksw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1voksw
d1voksw