Trwa ładowanie...
smog

Komunikacja publiczna w Krakowie znów darmowa. Wystarczy zabrać dowód

W sobotę kierowcy i ich pasażerowie znów jeżdżą miejskimi autobusami i tramwajami za darmo. Nad miastem znów unosi się gęsty smog, dlatego władze starają się zminimalizować emisję gazów do atmosfery.

Share
Komunikacja publiczna w Krakowie znów darmowa. Wystarczy zabrać dowód
Źródło: Eastnews, Fot: MAREK LASYK/REPORTER/EAST NEWS
d6mlgzo

W sobotę kierowcy i ich pasażerowie po raz kolejny jeżdżą miejskimi autobusami i tramwajami za darmo. Nad miastem znów unosi się gęsty smog.

Darmowa komunikacja publiczna ponownie będzie obowiązywać w mieście i gminach sąsiednich. Piątek był jedynym dniem od soboty 28 stycznia, w którym miasto, z powodu nieznacznej poprawy jakości powietrza, nie wprowadziło bezpłatnej komunikacji. Darmowe przejazdy autobusami i tramwajami dla kierowców i ich pasażerów obowiązują, kiedy dobowe stężenie PM10 przekracza 150 mikrogramów na metr sześcienny.

d6mlgzo

Jakość powietrza w mieście jest wciąż zła i bardzo zła. I jak zapowiadają prognozy, przez weekend ma się to nie zmienić.

"Z bezpłatnych przejazdów będą mogły korzystać osoby posiadające dowód rejestracyjny wydany na samochód osobowy, bez względu na miejsce jego wydania. Z bezpłatnego przejazdu może korzystać osoba okazująca dowód rejestracyjny (pojazd może być także zarejestrowany na firmę) wraz z osobami towarzyszącymi - maksymalnie w liczbie zgodnej z wpisem określającym liczbę miejsc siedzących w samochodzie" - wynika z komunikatu krakowskiego ratusza.

Obecnie w Krakowie panuje I stopień zanieczyszczenia powietrza (stężenie pyłu PM10 pomiędzy 50 a 200 mikrogramów na m sześc.). Wcześniej, od wtorku do czwartku, obowiązywał alarm smogowy (III stopień zanieczyszczenia) - średnie dobowe stężenie PM10 przekraczało 300 mikrogramów na m sześc. Dopuszczalna norma to 50 mikrogramów na m sześc.

d6mlgzo

Podziel się opinią

Share
d6mlgzo
d6mlgzo