Trwa ładowanie...
d26zxvi
smog

Komunikacja publiczna w Krakowie znów darmowa. Wystarczy zabrać dowód

W sobotę kierowcy i ich pasażerowie znów jeżdżą miejskimi autobusami i tramwajami za darmo. Nad miastem znów unosi się gęsty smog, dlatego władze starają się zminimalizować emisję gazów do atmosfery.
Share
Komunikacja publiczna w Krakowie znów darmowa. Wystarczy zabrać dowód
Źródło: Eastnews, Fot: MAREK LASYK/REPORTER/EAST NEWS
d26zxvi

W sobotę kierowcy i ich pasażerowie po raz kolejny jeżdżą miejskimi autobusami i tramwajami za darmo. Nad miastem znów unosi się gęsty smog.

Darmowa komunikacja publiczna ponownie będzie obowiązywać w mieście i gminach sąsiednich. Piątek był jedynym dniem od soboty 28 stycznia, w którym miasto, z powodu nieznacznej poprawy jakości powietrza, nie wprowadziło bezpłatnej komunikacji. Darmowe przejazdy autobusami i tramwajami dla kierowców i ich pasażerów obowiązują, kiedy dobowe stężenie PM10 przekracza 150 mikrogramów na metr sześcienny.

Jakość powietrza w mieście jest wciąż zła i bardzo zła. I jak zapowiadają prognozy, przez weekend ma się to nie zmienić.

d26zxvi

"Z bezpłatnych przejazdów będą mogły korzystać osoby posiadające dowód rejestracyjny wydany na samochód osobowy, bez względu na miejsce jego wydania. Z bezpłatnego przejazdu może korzystać osoba okazująca dowód rejestracyjny (pojazd może być także zarejestrowany na firmę) wraz z osobami towarzyszącymi - maksymalnie w liczbie zgodnej z wpisem określającym liczbę miejsc siedzących w samochodzie" - wynika z komunikatu krakowskiego ratusza.

Obecnie w Krakowie panuje I stopień zanieczyszczenia powietrza (stężenie pyłu PM10 pomiędzy 50 a 200 mikrogramów na m sześc.). Wcześniej, od wtorku do czwartku, obowiązywał alarm smogowy (III stopień zanieczyszczenia) - średnie dobowe stężenie PM10 przekraczało 300 mikrogramów na m sześc. Dopuszczalna norma to 50 mikrogramów na m sześc.

d26zxvi

Podziel się opinią

Share
d26zxvi
d26zxvi