Trwa ładowanie...
dwduah6

Koncern Geely zamierza kupić udziały w Volvo

Jeden z głównych chińskich koncernów samochodowych Geely Group jest zainteresowany przejęciem części udziałów w szwedzkim koncernie motoryzacyjnym Volvo - podano w czwartek w Szanghaju.

Share
dwduah6

Szef zarządu Geely Automobile Holdings, Gui Shengyue ujawnił, że firma będzie ubiegać się o przejęcie Volvo (wchodzącego w skład grupy Ford Motor Co.) wraz z innym chińskim inwestorem, prawdopodobnie państwową firmą samochodową. Geely ma siedzibę w Hangzhou (Hang-dżou) na wschodzie Chin, ale zarejestrowana jest w Hongkongu jako niezależne przedsiębiorstwo.

Wcześniej w Pekinie nieoficjalnie sugerowano, że o udziały w Volvo zabiegać będzie państwowy koncern Beijing Automotive Industry Corporation (BAIC) - piąty największy producent samochodów w Chinach.

W środę w Sztokholmie informowano natomiast, że BAIC, które bez powodzenia usiłowało wcześniej przejąć Opla, stanie się mniejszościowym udziałowcem grupy Koenigsegg, planującej przejęcie Saab Automobile od amerykańskiego koncernu General Motors. Nie ujawniono jednak finansowych szczegółów transakcji.

Inna chińska firma samochodowa - Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery Corporation ubiega się natomiast o przejęcie od General Motors oddziału produkcji pojazdów Hummer. (PAP)

dwduah6

Podziel się opinią

Share
dwduah6
dwduah6