Trwa ładowanie...

Koniec BRE Banku i MultiBanku? Będzie tylko mBank

W wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej" prezes BRE Banku Cezary Stypułkowski zapowiada ujednolicenie nazwy grupy na mBank. Zniknąć może też MultiBank.

Koniec BRE Banku i MultiBanku? Będzie tylko mBankŹródło: BRE Bank
d2w7mjr

W wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej" prezes BRE Banku Cezary Stypułkowski zapowiada, że chce ujednolicenia nazwy w ramach grupy na mBank. Zniknąć miałaby też marka MultiBank. Ostateczne decyzje jeszcze jednak nie zapadły.

- Chcemy dziś jednej wspólnej nazwy.(...)Jestem zwolennikiem marki mBank - mówi prezes trzeciego co do wielkości banku w Polsce.

Dzisiejsza nazwa banku to skrót od Banku Rozwoju Eksportu, protoplasty BRE powstałego w 1986 roku. W 1994 jego partnerem strategicznym stał się niemiecki Commerzbank, a w 2003 przejął on pakiet kontrolny w banku. Jednocześnie działalność detaliczną BRE prowadzi obecnie pod dwoma markami MultiBank (bankowość tradycyjna) i mBank (bank internetowy). Ten drugi działa nie tylko w Polsce, ale także w Czechach i na Słowacji. Kilka tygodni temu zapowiedziano start nowego mBanku.

d2w7mjr

Jak przyznaje w wywiadzie dla "Rz" Cezary Stypułkowski dziś bank rozdrabnia się na trzy marki. Natomiast mBank jest jednym z najcenniejszych brandów w Polsce. Prezes nie ujawnił czy będzie chciał zmieniać nazwy także innych spółek z grupy BRE Banku takich jak BRE.locum(deweloperka), BRE Leasing czy Dom Inwestycyjny BRE Banku.

Na razie żadne wiążące decyzje jeszcze jednak nie zapadły. Wszystko zależy dziś od niemieckiej centrali. To Commerzbank zadecyduje o ewentualnym rebrandingu.

Jednocześnie zarząd banku na którego czele od końca 2010 roku stoi Stypułkowski przygotował nową strategię rozwoju, którą ma przedstawić swojemu niemieckiemu właścicielowi. Główne założenia to nacisk na bankowość inwestycyjną oraz w detalu zdobycie nowych, młodych klientów przez zaproponowanie im nowoczesnych bankowych technologii.

Wirtualna Polska/Rzeczpospolita

d2w7mjr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w7mjr