Trwa ładowanie...

Koniec z oddawaniem kasy przez bank

Alior Sync poinformował, że kompletnie wycofuje się z programu premiowego cashback, który oferował do swoich kont. Bank tłumaczy się, że to efekt wprowadzenia ustawy, która ogranicza opłatę interchange.

Share
Koniec z oddawaniem kasy przez bankŹródło: Fotolia, fot: Whitelook
d2x08kb

Alior Sync rezygnuje ze swojego programu "Płacę z Alior Sync", który premiował internetowe zakupy dokonywane kartami debetowymi i kredytowymi. W oficjalnym oświadczeniu napisano, że wycofanie programu pozwoli na utrzymanie atrakcyjnych warunków prowadzenia kotna, które "pozostanie jedynym kontem na rynku oferującym bezwarunkowe >>0 zł<< za: prowadzenie konta, wydanie i użytkowanie karty debetowej, wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie oraz krajowe przelewy internetowe w złotych, w tym 10 przelewów natychmiastowych".

Trzeba przyznać, że Alior Sync informuje o swoim ruchu z odpowiednim wyprzedzeniem, zmiany wchodzą w życie bowiem od 1 kwietnia 2014 r. Swoją decyzję Sync uzasadnia faktem, że to właśnie dzięki opłacie interchange, którą ponoszą sklepy za każdą transakcję dokonaną u nich kartą, stać ich było na pokrywanie kosztów obsługi transakcji kartowych.

Przypomnijmy, że opłata interchange nie będzie mogła przekroczyć 0,5 proc. wartości transakcji. Organizacje kartowe, banki wydające karty oraz agenci rozliczeniowi mają na zmianę umów czas do końca czerwca.

Bank zapewnił, że trwają prace nad wprowadzeniem nowości w jego ofercie, jednak raczej nie będzie to zbyt wielkie pocieszenie dla klientów, którzy przyszli do Alior Sync z powodu programu premiowego.

d2x08kb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x08kb
d2x08kb