Trwa ładowanie...
d384zo8

Koniunktura w budownictwie pozostaje negatywna - GUS

23.9.Warszawa - We wrześniu, podobnie jak w sierpniu, ogólny klimat koniunktury w budownictwie kształtuje się na poziomie minus 5. W obu miesiącach poprawę koniunktury sygnalizuje...

Share
d384zo8

23.9.Warszawa - We wrześniu, podobnie jak w sierpniu, ogólny klimat koniunktury w budownictwie kształtuje się na poziomie minus 5. W obu miesiącach poprawę koniunktury sygnalizuje 17 proc. przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 22 proc. Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie - podał w środę GUS.

"Przedsiębiorcy odnotowują ograniczenie portfela zamówień i produkcji budowlano-montażowej na poziomie zbliżonym do zgłaszanego w poprzednim miesiącu. Przewidywania w tym zakresie na najbliższe trzy miesiące są nadal pesymistyczne. Spośród badanych przedsiębiorstw 17 proc. planuje, że będzie prowadziło prace budowlano-montażowe za granicą (przed rokiem 23 proc.). Dyrektorzy tych przedsiębiorstw spodziewają się, że spadek portfela zamówień na roboty budowlano-montażowe na rynku zagranicznym może być zbliżony do przewidywań z ubiegłego miesiąca" - napisano w komunikacie GUS.

Z danych GUS wynika, że oceny bieżącej i przyszłej sytuacji finansowej przedsiębiorstw budowlano-montażowych są nadal niekorzystne, podobne do zgłaszanych w sierpniu.

"Utrzymują się trudności w terminowym ściąganiu płatności za wykonane roboty budowlano-montażowe. Planowane ograniczenie zatrudnienia może być nieco większe od prognozowanego w ubiegłym miesiącu. Należy oczekiwać dalszego spadku cen robót budowlano-montażowych" - dodano. (PAP)

nik/ pam/

d384zo8

Podziel się opinią

Share
d384zo8
d384zo8