Trwa ładowanie...
d4l4ii3

Koniunktura w handlu w VI oceniana lepiej niż w ub. roku; gorzej niż w V - GUS

22.06. Warszawa (PAP) - Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym jest w czerwcu oceniany lepiej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku, choć gorzej niż w zeszłym miesiącu...
Share
d4l4ii3

22.06. Warszawa (PAP) - Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym jest w czerwcu oceniany lepiej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku, choć gorzej niż w zeszłym miesiącu - podał GUS we wtorek w komunikacie. Bieżąca sprzedaż jest nadal ograniczana, jej prognozy na najbliższe miesiące są również pesymistyczne. Nieznacznie zwiększają się trudności w regulowaniu bieżących i przyszłych zobowiązań finansowych.

"W czerwcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w handlu kształtuje się na poziomie 0 (plus 2 w maju). Zarówno poprawę jak i pogorszenie koniunktury sygnalizuje 18 proc. badanych przedsiębiorstw (przed miesiącem odpowiednio 19 proc. i 17 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie" - napisano w komunikacie GUS.

Z badania wynika, że oceny bieżącej sprzedaży w czerwcu są nieco bardziej pesymistyczne niż w maju, również w najbliższych miesiącach przedsiębiorcy oczekują niewielkiego zmniejszenia sprzedaży.

d4l4ii3

"Nieznacznie zwiększają się trudności związane z regulowaniem bieżących i przyszłych zobowiązań finansowych. Poziom zapasów towarów jest nadal uważany za nadmierny. W związku z tym ilość towarów zamawianych u dostawców może się zmniejszyć. Planowane są niewielkie redukcje zatrudnienia na poziomie przewidywań sprzed miesiąca. Przedsiębiorcy odnotowują wzrost bieżących i przyszłych cen towarów" - napisano.(PAP)

jba/ dan/

d4l4ii3

Podziel się opinią

Share
d4l4ii3
d4l4ii3