Trwa ładowanie...
dnfoy8f
dnfoy8f
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Konsolidacja

Warszawski parkiet zachowywał się dzisiaj bardzo stabilnie, a zakres wahań indeksu największych spółek nie przekroczył trzydziestu punktów. Po raz kolejny obroty na całym rynku osiągnęły wartość poniżej 1 mld zł.
Share
dnfoy8f

Spółki z branży chemicznej okazały się najchętniej kupowane przez inwestorów, indeks obrazujący ten segment rynku wzrósł 2,40 proc., indeks WIG20 zyskał dzisiaj 0,41 proc., a WIG wzrósł 0,38 proc., uzyskując wartość 42695,83 pkt.

Patrząc na duże spółki, najsilniej zachowywały się walory TP S.A. (+1,83 proc.), PKO BP (+1,79 proc.) i PKN Orlen (+1,65 proc.). Na drugim biegunie obserwowaliśmy natomiast Bioton (-4,76 proc.), PZU (-1,31 proc) oraz Cyfrowy Polsat (-1,28 proc.), który poinformował o optymalizacji swojej sieci sprzedaży. Wśród spółek, które podały dzisiaj wyniki, pozytywnie rynek przyjął raport Radpolu, który pochwalił się wypracowanym w drugim kwartale zyskiem netto na poziomie 3,11 mln zł, podczas gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku wynosił on zaledwie 1,36 mln zł. Spółka planuje zbudować za 15 mln zł zakład w RurGazie, co pozwoli jej dwukrotnie zwiększyć moce produkcyjne. Nie wyklucza również kolejnych przejęć w segmencie wykonawstwa. Prezes spółki podał, iż obecnie Radpol może przeznaczyć na ten cel około 30 mln zł. Nie wyklucza jednak ziwększenia tej puli przez ewentualną emisję akcji. Ostatecznie kurs spółki z Człuchowa zyskał ponad pięć procent i wyniósł na zakończeniu sesji 9,78 zł. Kolejną firmą podającą
wyniki za pierwszy kwartał był Tesgas, który podał zgodnie z oczekiwaniami, iż zysk netto za drugi kwartał wyniósł 5,4 mln (wzrost 149 proc. w stosunku do 2 kwartłu 2009). Kurs nieznacznie stracił i wyniósł 15,60 zł. Jeżeli chodzi o liderów wzrostów na dzisiejszej sesji, to na szerokim rynku akcje Cormay zyskiwały ponad 16 proc., drugi co do wielkości procentowy wzrost należał natomiast do Kompapu (13,78 proc.).

Wpatrując się w ostatnie dni notowań i towarzyszące im obroty. odnoszę nieodparte wrażenie, że duża cześć inwestorów dopiero teraz zaczęła sezon urlopowy. Na rynku nie widać jakiegoś skomasowanego ataku jednej ze stron, który rozstrzygałby o przewadze byków i niedzwiedzi. Stąd też obecne nieznaczne zmiany na rynku trudno odczytać jako zapowiedź zakończenia korekty spadkowej. Jednakże należy sobie uświadomić fakt, iż akcje nawet przy słabym wolumenie obrotów mogą zwiększać swoją wartość, przy czym ryzyko takich inwestycji jest znacznie większe niż przy normalnych warunkach rynkowych.

dnfoy8f

Grzegorz Skrzyczyński
makler DM BZ WBK SA

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

dnfoy8f

Podziel się opinią

Share
dnfoy8f
dnfoy8f