Trwa ładowanie...
d4m0xcc

Konsorcjum Budimeksu ma umowę na odcinek S7 k/Jędrzejowa za 283,4 mln zł netto

Warszawa, 16.10.2014 (ISBnews) - Konsorcjum Budimeksu (lider z udziałem 95%) oraz Ferrovial Agroman podpisało z Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) umowę na budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku Jędrzejów - granica województw świętokrzyskiego i małopolskiego, podała spółka. Wartość umowy wynosi 283,41 mln zł netto.
Share
d4m0xcc

"Na realizację inwestycji Budimex będzie miał 25 miesięcy od dnia podpisania umowy. Do czasu realizacji nie będą wliczane okresy zimowe - od 15 grudnia do 15 marca" - czytamy w komunikacie.

W ramach inwestycji powstanie nowy dwujezdniowy odcinek drogi ekspresowej S7 o długości 21 km z czterema węzłami w Jędrzejowie, Łączynie, Mierzawie i Wodzisławiu. Nowa droga z 3-kilometrową obwodnicą Wodzisławia będzie biegła po śladzie już istniejącej trasy. Odcinek Jędrzejów - granica województwa to kolejny krok w budowie drogi S7 na całej długości w granicach regionu świętokrzyskiego. Po zakończeniu budowy obwodnicy Kielc, dwujezdniowy ekspresowy odcinek drogi S7 na terenie regionu świętokrzyskiego osiągnął łączną długość około 50 km, a po zrealizowaniu inwestycji od Jędrzejowa do granicy województwa będzie miał ponad 70 km.

Budimex - jedna z największych spółek budowlanych w Polsce - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. Do Grupy Budimex należą m.in.: Budimex Nieruchomości oraz Mostostal Kraków.

(ISBnews)

d4m0xcc

Podziel się opinią

Share
d4m0xcc
d4m0xcc