Trwa ładowanie...
d4m2spk

Konsorcjum Hawe i IT Polpager ma parę tygodni na negocjacje ws. kupna TK Telekom od PKP

31.07. Warszawa (PAP) - Konsorcjum Hawe i IT Polpager, które otrzymało czasową wyłączność na negocjacje w sprawie kupna od Polskich Kolei Państwowych (PKP) operatora...

d4m2spk
d4m2spk

31.07. Warszawa (PAP) - Konsorcjum Hawe i IT Polpager, które otrzymało czasową wyłączność na negocjacje w sprawie kupna od Polskich Kolei Państwowych (PKP)
operatora telekomunikacyjnego TK Telekom, ma parę tygodni na negocjacje, ale czas ten może zostać wydłużony - wynika z informacji PAP.

"Wyłączność została udzielona na parę tygodni, ale może to zostać wydłużone i wszystko zależy od tego, jak będą szły negocjacje" - powiedziała PAP osoba związana ze sprawą pragnąca zachować anonimowość.

We wtorek PKP poinformowały, że konsorcjum Hawe i IT Polpager ma czasową wyłączność na negocjacje w sprawie kupna spółki TK Telekom, a w przypadku upływu okresu wyłączności rozpoczęte zostaną równoległe negocjacje z GTS oraz z Netią. Oferta Exatela została odrzucona.

"Zarząd PKP podjął decyzję o wybraniu do dalszych negocjacji trzech podmiotów spośród zainteresowanych zakupem spółki TK Telekom: konsorcjum firm Hawe i IT Polpager, GTS Poland oraz Netia. Oferta firmy Exatel została odrzucona" - podały we wtorkowym komunikacie PKP.

d4m2spk

"Konsorcjum Hawe i IT Polpager otrzymało ograniczoną czasowo wyłączność na negocjacje. W przypadku upływu okresu wyłączności rozpoczęte zostaną równoległe rozmowy także z pozostałymi wybranymi oferentami, tj. spółkami GTS i Netia" - podano.

"Negocjacje rozpoczną się w najbliższych dniach. Zgodnie z przyjętym harmonogramem zakładamy sfinalizowanie transakcji do końca tego roku" - powiedziała cytowana w komunikacie Maria Wasiak, członek zarządu PKP.

We wrześniu 2011 roku PKP zaprosiły do negocjacji w sprawie sprzedaży 100 proc. akcji TK Telekom.

W listopadzie ubiegłego roku zarząd PKP zatwierdził krótką listę inwestorów zainteresowanych kupnem TK Telekom, a na liście znalazło się sześciu inwestorów. Według nieoficjalnych informacji PAP wstępne oferty złożyli wtedy: Netia, GTS, IT Polpager, MNI z partnerem finansowym, Hawe i Exatel, jednak media podawały potem, że MNI nie będzie brało udziału w badaniu TK Telekom, a w procesie jest inwestor finansowy.

d4m2spk

Spółka TK Telekom powstała w 2001 r. pod nazwą Telekomunikacja Kolejowa. Jej udziałowcami są: w 61,97 proc. Skarb Państwa, w 38,03 proc. - PKP SA. Firma zajmuje się świadczeniem usług dzierżawy łączy i dostarczania internetu, a na jej sieć składa się ponad 6 tys. km kabli światłowodowych, 22 tys. km kabli miedzianych. Pojemność sieci transportowej wynosi 1,7 Tbit/s.

Spółka TK Telekom osiągnęła w 2011 roku 11,3 mln zł zysku netto, czyli o 7,5 mln zł więcej niż w 2010 roku oraz 292,7 mln zł przychodów ze sprzedaży. Na 2012 rok TK Telekom prognozuje 12,7 mln zł zysku netto oraz 79,2 mln zł zysku EBITDA wobec 73,9 mln zł w 2011 roku.

Barbara Woźniak (PAP)

bas/ asa/

d4m2spk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m2spk