Trwa ładowanie...
d35dc89
d35dc89

Konsorcjum Polimeksu zalega z płatnościami na budowie odcinka S-69

28.08. Warszawa (PAP) - Konsorcjum, którego liderem jest Polimex-Mostostal zalega z płatnościami dla podwykonawców, którzy współpracują z konsorcjum przy budowie drogi ekspresowej...
Share
d35dc89

28.08. Warszawa (PAP) - Konsorcjum, którego liderem jest Polimex-Mostostal zalega z płatnościami dla podwykonawców, którzy współpracują z konsorcjum przy budowie drogi ekspresowej S-69 Bielsko Biała - Żywiec - Zwardoń, odcinek węzeł Mikuszowice - Żywiec - wynika z ogłoszenia zamieszczonego w Dzienniku Gazecie Prawnej przez katowicki oddział GDDKiA.

Katowicki oddział GDDKiA informuje w ogłoszeniu, że podwykonawcy konsorcjum, którego liderem jest Polimex, których należności za zrealizowane i odebrane prace nie zostały zaspokojone przez wykonawcę, mogą składać do GDDKiA zgłoszenia należności w ciągu 21 dni od dnia ukazania się ogłoszenia.

Zgodnie z ustawą z dnia 28 czerwca 2012 r. o spłacie niektórych niezaspokojonych należności przedsiębiorców, wynikających z realizacji zamówień publicznych, przedsiębiorca może zgłosić Generalnemu Dyrektorowi należność, która przysługuje mu od wykonawcy, który zalega z zapłatą za zrealizowane i odebrane prace co najmniej 30 dni.

d35dc89

Po dokonaniu weryfikacji takiego zgłoszenia Generalny Dyrektor może ogłosić, a w przypadku gdy zgłoszone należności przekroczą 3 proc. wartości zamówienia publicznego ogłasza, w dzienniku o zasięgu ogólnokrajowym o otwarciu 21-dniowego terminu na dokonywanie zgłoszeń.

Konsorcjum, którego liderem jest Polimex-Mostostal w lipcu 2010 r., podpisało umowę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad na "Budowę drogi ekspresowej S-69 Bielsko Biała - Żywiec - Zwardoń, odcinek węzeł Mikuszowice - Żywiec". Wartość umowy to 646 mln zł netto, w tym prace przypadające na Polimex to 34 proc.

Okres realizacji umowy wynosi 27 miesięcy od daty rozpoczęcia robót. Do czasu na ukończenie nie wlicza się okresu zimowego.(PAP)

gsu/ asa/

d35dc89

Podziel się opinią

Share
d35dc89
d35dc89