Trwa ładowanie...
d4jfega

Konsorcjum Sikorsky ma umowę o potencjalnej współpracy z WZL-2 w Bydgoszczy

Warszawa, 24.03.2015 (ISBnews) - Konsorcjum Sikorsky Aircraft i PZL Mielec oraz globalna sieć dostawców obu firm zawarły porozumienie z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi Nr 2 w Bydgoszczy (WZL-2) w sprawie współpracy, która nastąpi w przypadku zwycięstwa platformy Black Hawk w przetargu na śmigłowiec wielozadaniowy dla polskich sił zbrojnych, podały spółki.

Share
d4jfega

"Jesteśmy zadowoleni, mogąc ogłosić potencjalne rozszerzenie sieci dostawców i partnerów, którzy skorzystają na wyborze platformy Black Hawk w przetargu na wielozadaniowy śmigłowiec dla Polski. Włączenie WZL-2 do programu jeszcze bardziej wzmocni polski przemysł obronny, a także pomoże w realizacji celu Sił Zbrojnych RP, którym jest samodzielne utrzymywanie swoich śmigłowców. Mamy nadzieję na wybór platformy Black Hawk oraz na wiele lat ścisłej współpracy z WZL-2" - powiedział prezes PZL-Mielec Janusz Zakręcki, cytowany w komunikacie.

Podpisane porozumienie przewiduje stworzenie w WZL-2 w Bydgoszczy potencjału w zakresie serwisowania i napraw kluczowych części, zespołów i komponentów awioniki śmigłowca. W ramach programu Sikorsky Aircraft i PZL Mielec będą wspierane przez swoich kluczowych dostawców: Rockwell Collins, Honeywell oraz Esterline CMC Electronics, podano również.

"Dla WZL-2 współpraca będzie oznaczała rozwój technologii i kompetencji w zakresie obsługi i napraw śmigłowców, modernizację i wymianę parku maszynowego, urządzeń i sprzętu testowego, a co najważniejsze, pozwoli spółce kontynuować rozwój zdolności w zakresie obsługi komponentów i zespołów nowoczesnych śmigłowców. Nabyte w ten sposób kompetencje stworzą również szansę dla WZL-2 na dołączenie do globalnej sieci wsparcia i obsługi firmy Sikorsky, a także uzyskanie w przyszłości możliwości usprawniania i modernizacji globalnej floty śmigłowców Black Hawk" - czytamy dalej.

d4jfega

Jeśli Konsorcjum Sikorsky i PZL Mielec wygra przetarg, WZL-2 dołączy do innych spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej zaangażowanych w program obsługi, naprawy, modernizacji i utrzymania śmigłowców. Dzięki temu zakłady WZL-2 będą mogły stać się regionalnym centrum obsługi i napraw komponentów dla floty śmigłowców firmy Sikorsky z regionu Europy Środkowej i Wschodniej, podsumowano w komunikacie.

Sikorsky Aircraft Corporation jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i obsłudze statków powietrznych.

PZL-Mielec są największym polskim producentem samolotów, spółką zależną Sikorsky Aircraft Corporation.

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 S.A. (WZL-2) są głównym partnerem polskich Sił Powietrznych, zapewniającym obsługę i utrzymanie samolotów polskich Sił Powietrznych, w tym Su-22, MiG-29 i C-130 Hercules.

(ISBnews)

d4jfega

Podziel się opinią

Share
d4jfega
d4jfega