Trwa ładowanie...
d4e1m36

Konsorcjum z udziałem TMR złożyło ofertę kupna Polskich Kolei Linowych

25.01. Warszawa (PAP) - Konsorcjum ze słowacką spółką Tatry Mountain Resorts(TMR) złożyło w piątek oficjalną ofertę kupna 100 proc. akcji Polskich Kolei Linowych - poinformował TMR...
Share
d4e1m36

25.01. Warszawa (PAP) - Konsorcjum ze słowacką spółką Tatry Mountain Resorts(TMR) złożyło w piątek oficjalną ofertę kupna 100 proc. akcji Polskich Kolei Linowych - poinformował TMR na stronie internetowej.

"Konsorcjum, którego członkiem jest TMR, utworzono właśnie w celu nabycia akcji PKL. W jego skład wchodzą gminy Czernichów, Krynica Zdrój, Szczawnica, i Zawoja, na terenie których zlokalizowane są ośrodki górskie i gdzie PKL prowadzi swoją działalność biznesową" - napisano w komunikacie TMR.

"Jeśli oferta konsorcjum z udziałem TMR zostanie wybrana jako najkorzystniejsza konsorcjum - zgodnie ze swoim strategicznym zamiarem - będzie rozwijać ośrodki górskie PKL, inwestując istotne kwoty w infrastrukturę i ich wyposażenie" - dodano.

d4e1m36

Termin składania ofert w procesie prywatyzacyjnym PKL upływa w piątek, 25 stycznia 2013 r.

W grudniu 2012 roku Polskie Koleje Państwowe zaprosiły potencjalnych inwestorów do złożenia oferty na nabycie 100 proc. akcji Polskich Kolei Linowych. Na początku stycznia PKP poinformowało, że memorandum informacyjnym PKL zainteresowanych jest kilkanaście podmiotów.

PKP planuje sfinalizowanie sprzedaży spółki w pierwszej połowie 2013 roku.

Polskie Koleje Linowe to publiczny operator przewozów osobowych w regionie górskim, powstały wskutek restrukturyzacji i komercjalizacji Polskich Kolei Państwowych. Firma zatrudnia 210 pracowników, posiada 9 kolei(m.in. kolejki linowe na Kasprowy Wierch i Gubałówkę), 7 wyciągów, 5 zjeżdżalni, 100 ha tras narciarskich i przewozi rocznie około 6 mln pasażerów.

Tatry Mountain Resorts to największa firma z branży turystycznej na Słowacji. Spółka jest właścicielem kurortów narciarskich i hoteli w obszarze Wysokich i Niskich Tatr, oraz Tatralandii, największego aquaparku na Słowacji. TMR jest od października 2012 r. notowana na warszawskiej giełdzie. (PAP)

kuc/ jtt/

d4e1m36

Podziel się opinią

Share
d4e1m36
d4e1m36