Trwa ładowanie...

Kontrola KAS. Firma musiała zapłacić 23 mln zł zaległego podatku

23 mln zł zaległego VAT z odsetkami musiała wpłacić do budżetu państwa mazowiecka spółka z branży budowlanej, skontrolowana przez Krajową Administrację Skarbową - poinformował we wtorek oficer prasowy podlaskiej KAS Maciej Czarnecki. Firma m.in. nie wykazywała podatku z faktur od podwykonawców.

Jak wynika z kontroli KAS - firma podawała w deklaracjach błędne kwoty należnego podatku od towarów i usług oraz dwukrotnie odliczyła VAT z tej samej faktury Jak wynika z kontroli KAS - firma podawała w deklaracjach błędne kwoty należnego podatku od towarów i usług oraz dwukrotnie odliczyła VAT z tej samej faktury Źródło: KAS, fot: KAS
d2lngm5
d2lngm5

Kontrolę przeprowadzili pracownicy KAS z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku.

Jak poinformował Czarnecki, kontrolujący ustalili, że mazowiecka spółka w latach 2018–2019 nie zadeklarowała VAT od ok. 140 faktur wystawionych przez kilkudziesięciu podwykonawców.

Nielegalny transport zatrzymany. Śląska KAS przejęła ponad 1,9 mln sztuk papierosów

Chodziło o wykonane usługi budowlane. Ponadto spółka - jak wynika z kontroli KAS - podawała w deklaracjach błędne kwoty należnego podatku od towarów i usług oraz dwukrotnie odliczyła VAT z tej samej faktury.

d2lngm5

"Stwierdzone nieprawidłowości skutkowały uszczupleniami w zakresie podatku VAT. Spółka zgodziła się z ustaleniami kontrolerów z podlaskiej KAS. Skorygowała złożone wcześniej deklaracje i wpłaciła ponad 23 mln zł zaległego podatku wraz z odsetkami za zwłokę" - dodał Czarnecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2lngm5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lngm5