Trwa ładowanie...
d1ejc8p

Kopacz: Polska zdobyła największe fundusze spośród krajów Unii (krótka)

Dzięki przygotowaniom oraz zakończonym sukcesem negocjacjom Polska zdobyła największe fundusze spośród krajów Unii - mówiła w czwartek na konferencji prasowej szefowa rządu Ewa Kopacz.

Share
d1ejc8p

W czwartek odbyła się uroczystość uruchomienia programów operacyjnych dotyczących wydawania pieniędzy unijnych w latach 2014-2020.

"Dostajemy do dyspozycji największe w historii fundusze na rozwój. To efekt kilku lat przygotowań, ale też trudnych i zakończonych sukcesem negocjacji prowadzonych przez nasze rządy" - mówiła Kopacz.

"Można powiedzieć, że graliśmy o pełną pulę i wygraliśmy. Zdobyliśmy największe fundusze spośród wszystkich krajów Unii" - dodała.

d1ejc8p

Szefowa rządu odniosła się też do wcześniejszej perspektywy unijnej. "Przez ostatnie lata udowodniliśmy, że potrafimy dobrze wykorzystać szansę, jaką daje nam zjednoczona Europa. Udowodniliśmy, że dobrze i efektywnie wydajemy europejskie pieniądze" - wskazywała.

Podkreśliła też, że efekty tego widzimy "na każdym kroku i każdego dnia".

Na lata 2014-2020 Polska ma do wykorzystania 82,5 mld euro z unijnej polityki spójności. To więcej niż w poprzedniej perspektywie 2007-2013. Wówczas było to ok. 68 mld euro.

W nowej perspektywie UE wsparcie funduszy unijnych obejmie te dziedziny, które najbardziej przyczyniają się do wzrostu gospodarczego, zwiększenia zatrudnienia i modernizacji gospodarki.

d1ejc8p

Podziel się opinią

Share
d1ejc8p
d1ejc8p