Trwa ładowanie...
d3v3rxw

Kopacz: samorządy rozdzielą prawie połowę funduszy UE (krótka4)

W perspektywie unijnej na lata 2014-2020 prawie połowa środków UE będzie rozdzielona na szczeblu samorządowym - poinformowała premier Ewa Kopacz. Dodała, że marzeniem i celem Polski jest bycie w 20-tce najbogatszych państw.

Share
d3v3rxw

"Nowa filozofia wykorzystania funduszy europejskich oznacza także pogłębioną decentralizację. Dotychczasowe doświadczenia pokazały, że samorząd jest najlepszym partnerem w realizacji projektów dla i blisko ludzi. Dlatego właśnie postanowiliśmy, że więcej, bo aż prawie połowa wszystkich pieniędzy z Unii będzie rozdzielona na szczeblu samorządowym" - powiedziała Kopacz na inauguracji programów operacyjnych dotyczących wydawania pieniędzy unijnych w latach 2014-2020.

"To dowód na to, że nasze motto Polski samorządnej traktujemy poważnie i konsekwentnie wprowadzamy w życie" - dodała.

Kopacz podkreśliła, że Polska rozpoczyna realizację strategii rozwoju kraju finansowaną ze środków europejskich i krajowych. "W najbliższych latach Polska ma stać się jednym z dwudziestu najbogatszych państw świata. Tak, to jest nasze marzenie, to jest również nasz cel, ale też olbrzymie zobowiązanie. Jestem pewna, że zrobimy to razem i wierzę, że nam się uda" - podsumowała.

d3v3rxw

Podziel się opinią

Share
d3v3rxw
d3v3rxw