Trwa ładowanie...
d17vaa2

Kopex Machinery ma 3 potencjalnych inwestorów zainteresowanych zakupem wałbrzyskiej fabryki

05.11. Warszawa (PAP) - Kopex Machinery prowadzi rozmowy z trzema potencjalnymi inwestorami zainteresowanymi zakupem zakładu w Wałbrzychu - poinformowała spółka we wtorkowym...

Share
d17vaa2

05.11. Warszawa (PAP) - Kopex Machinery prowadzi rozmowy z trzema potencjalnymi inwestorami zainteresowanymi zakupem zakładu w Wałbrzychu - poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie prasowym.

Kopex podał także, że zdecydowano o przeniesieniu produkcji zgorzeleckiej spółki Kopex-Famago do niezależnej od Kopeksu Fabryki Konstrukcji Stalowych Fakos.

"Kopex-Famago ograniczy swoją działalność do pozyskiwania i zlecania zamówień, zarządzania projektami, projektowaniem oraz serwisem i montażem. Zlecenia produkcyjne w pierwszej kolejności będą trafiały właśnie do Fabryki Konstrukcji Stalowych Fakos" - napisano w komuniakcie.

Kopex Machinery należy do grupy Kopex i obecnie w jej strukturach działają trzy zakłady: w Zabrzu (dawne Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne), Rybniku (dawna Ryfama) oraz w Wałbrzychu (dawny Wamag). Kopex Machinery specjalizuje się w produkcji maszyn i urządzeń dla górnictwa podziemnego, świadczeniu usług i wynajmie maszyn dla górnictwa.

Siedziba i zakład produkcyjny Kopex-Famago znajdują się w Zgorzelcu. Głównym przedmiotem działalności tej spółki jest projektowanie, produkcja, montaż oraz serwis maszyn dla górnictwa odkrywkowego oraz przemysłu przeładunkowego. (PAP)

seb/ asa/

d17vaa2

Podziel się opinią

Share
d17vaa2
d17vaa2