Trwa ładowanie...
d12wxpc
d12wxpc

Kornasiewicz pełni obowiązki prezesa Pekao S.A.

Od poniedziałku Alicja Kornasiewicz została p.o. prezesa zarządu Pekao S.A. - poinformował bank na stronach internetowych. Po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego, Kornasiewicz będzie szefem banku.
Share
d12wxpc

- Moją aspiracją i strategicznym celem jest, aby Bank Pekao był niekwestionowanym liderem na rynku polskiej bankowości we wszystkich aspektach - skali działania, zyskowności, jakości bilansu, jakości oferowanych usług, zadowolenia klientów i pracowników. Chcę, abyśmy byli dynamiczni, nowocześni, konkurencyjni i żebyśmy wyznaczali trendy na rynku - podkreśliła cytowana w poniedziałkowym komunikacie Kornasiewicz.

Do tej pory Kornasiewicz pełniła funkcję prezesa zarządu biura maklerskiego UniCredit CAIB w Polsce. Od września 2008 r. zarządzała również UniCredit CAIB AG w Austrii. Była także odpowiedzialna za bankowość inwestycyjną Grupy UniCredit w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Pełniła też funkcję członka Komitetu Wykonawczego UniCredit Markets and Investment Banking.

"Kornasiewicz zajmowała liczne stanowiska o coraz większym zakresie odpowiedzialności, wykorzystując szeroką wiedzę z dziedziny finansów, księgowości, ekonomii i biznesu, a także doskonałe umiejętności negocjacyjne w sektorach prywatnym i publicznym" - czytamy w komunikacie

d12wxpc

Kornasiewicz jest biegłym rewidentem oraz członkiem Krajowej Izby Biegłych Rewidentów.

W latach 1993-1997 pracowała w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju, początkowo w Londynie jako senior banker, a następnie w Warszawie jako dyrektor przedstawicielstwa Banku na Polskę. W latach 1997-2000 zajmowała stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. W latach 1998-1999 była przewodniczącą rady nadzorczej banku Pekao S.A. Od listopada 2001 r. do czerwca 2008 r. była przewodniczącą rady nadzorczej Banku BPH S.A.

Kornasiewicz jest absolwentką studiów magisterskich z dziedziny finansów Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie Szkoły Głównej Handlowej). Posiada tytuł doktora nauk ekonomicznych nadany przez Akademię Ekonomiczną w Poznaniu. Jest autorką licznych publikacji i artykułów w prasie krajowej i zagranicznej, jak również wystąpień i referatów z zakresu bankowości inwestycyjnej oraz rynku kapitałowego.

Członkowie rady nadzorczej Pekao S.A. mogli zgłaszać swoich kandydatów do końca 2009 roku. 12 stycznia rada nadzorcza Pekao S.A. wybrała Kornasiewicz na prezesa zarządu banku.

Bank Pekao S.A. informował pod koniec listopada 2009 roku, że Jan Krzysztof Bielecki, dotychczasowy prezes banku, zrezygnuje z zajmowanego stanowiska. Bielecki był prezesem Pekao S.A. od 1 października 2003 roku. Funkcję przestał pełnić 11 stycznia br. Do 14 lutego obowiązki prezesa zarządu banku pełnił Luigi Lovaglio, dotychczasowy wiceprezes Pekao.

d12wxpc

Podziel się opinią

Share
d12wxpc
d12wxpc