Trwa ładowanie...
d1lfsjs

Korona: Fabryka w USA ma osiągnąć zyskowność w 3. roku działalności

Warszawa, 14.01.2015 (ISBnews) - Amerykańska spółka grupy Korona Candles ma przekroczyć próg rentowności w trzecim roku działalności, poinformował wiceprezes ds. finansowych Paweł Sekieta.

Share
d1lfsjs

"Według naszego planu, nasza spółka w USA ma przekroczyć próg rentowności w trzecim roku działalności. Dotychczas mamy 8 mln USD zainwestowane w USA, a kolejne 20 mln USD zainwestujemy w ciągu kolejnych trzech lat" - powiedział Sekieta podczas konferencji prasowej.

Według słów wiceprezesa Andrzeja Wróbla, w ciągu 5-7 lat fabryka w USA ma osiągnąć wielkość poziom produkcji fabryki w Polsce, która obecnie produkuje 9 mln świec dziennie.

Korona Candles uruchomiła fabrykę świec w Stanach Zjednoczonych w stanie Virginia. W ciągu dwóch lat działalności obroty mają sięgnąć 70 mln USD.

Prezes Korony Krzysztof Jabłoński jednocześnie ocenił, że w celu osiągnięcia przez grupę 1 mld zł obrotów w 2020 roku, poziom obrotów w USA ma sięgnąć do tego czasu 100 mln USD, a pozostałe obroty ma wygenerować polska fabryka. W roku finansowym 2013/14 obroty grupy wyniosły 363 mln zł.

d1lfsjs

Korona Candles obecnie osiąga wolumen produkcji na poziomie 9 mln sztuk świec dziennie w fabryce w Wieluniu i 2,5 mld różnorodnych świec rocznie. Roczne nakłady na badania i rozwój to minimum 5 mln zł (1,5% obrotu, które mają w kolejnych latach wzrosnąć do 2% obrotu).

Obecnie Wielka Brytania, Niemcy mają po 18%, a USA 16% obrotów Korony. Polska odpowiada za 5% obrotów grupy.

Obecna produkcja to w 100% kolekcje "private label" dla renomowanych odbiorców na świecie, w tym IKEA i Wal-Mart. Świece zapachowe to obecnie 65% produkcji.

Korona Candles to największy producent świec zapachowych w Europie i czołowa firma w branży w skali globalnej.

(ISBnews)

d1lfsjs

Podziel się opinią

Share
d1lfsjs
d1lfsjs