Trwa ładowanie...
d2y1fyv

Koronawirus odwołał wiele wyjazdów. Odzyskanie pieniędzy okazało się trudne

Odwołane loty, brak możliwości skorzystania z hotelu, to podstawowe problemy, z jakimi mierzą się klienci - wylicza Europejskie Centrum Konsumentów. Zaznacza też, że często odzyskanie pieniędzy okazywało się trudne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do tej pory ze względu na Covid do ECK wpłynęło łącznie 1130 skarg
Do tej pory ze względu na Covid do ECK wpłynęło łącznie 1130 skarg (Flickr)
d2y1fyv

Utrudnianie złożenia formularza z wnioskiem o zwrot za rezerwację, lub odwołany lot, czy też zwlekanie ze zwrotem za hotel - takie skargi masowo spływają do Europejskiego Centrum Konsumentów, pisze wtorkowa "Rzeczpospolita".

Klienci szukają pomocy w odzyskaniu pieniędzy, które stracili przez pandemię. Do tej pory ze względu na Covid do ECK wpłynęło łącznie 1130 skarg. 3/4 z nich dotyczyło problemów międzynarodowych. Co czwarta natomiast spraw krajowych - wskazuje dziennik powołujący się na raport Centrum.

ZOBACZ: LOT i Ryanair wznawiają loty. Tak teraz będzie wyglądać podróżowanie

d2y1fyv

"Sieć Europejskich Centrów Konsumenckich, która na co dzień pomaga w pozasądowym rozwiązywaniu sporów transgranicznych z przedsiębiorcami mającymi siedziby w UE, Wielkiej Brytanii, Norwegii oraz Islandii, codziennie dostaje około pół tysiąca zgłoszeń konsumenckich w związku z pandemią koronawirusa – Covid-19" - informuje ECK.

Jeśli chodzi o polskich konsumentów, 60 proc. skarg, któretrafiły do Europejskiego Centrum Konsumenckiego dotyczy umów zawartych z włoskim przedsiębiorcą bądź usług realizowanych we Włoszech - najczęściej wyjazdów na narty.

ZOBACZ: Ryanair zwalnia, również w Polsce

d2y1fyv

Jak wskazują statystyki Centrum, najwięcej bo ponad 40 proc. zapytań dotyczyło transportu lotniczego. Były to kwestię rezygnacji z lotu przez pasażera oraz odwołania lotu przez linię. Ale również pojawiało się sporo skarg związanych z warunkami rozwiązania umowy oraz odstąpienia od umowy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2y1fyv

Podziel się opinią

Share
d2y1fyv
d2y1fyv