Trwa ładowanie...
d3r8fes

Koronawirus u pracownika Biedronki w Krakowie. Sklep działa

Pracownik jednej z krakowskich Biedronek został zakażony koronawirusem. Sklep jest jednak otwarty. Sieć wydała oświadczenie, w którym zapewnia, że jest bezpieczny po dezynfekcji. Od pracy odsunięto natomiast kilkanaście osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sieć zapewnia, że sklep jest bezpieczny po dezynfekcji.
Sieć zapewnia, że sklep jest bezpieczny po dezynfekcji. (money.pl)
d3r8fes

Chodzi o placówkę przy ulicy Kościuszki w Krakowie. Koronawirus został potwierdzony u jednego pracownika. Czternaście innych osób zostało odsuniętych od pracy, choć na razie testy nie wykryły u nich zakażenia.

- Sklep został natychmiast poddany dezynfekcji przez wyspecjalizowaną firmę i od 3 sierpnia od godz. 7 jest ponownie dostępny dla klientów, a jego załogę stanowią inni pracownicy sieci – oświadczenie tej treści Biedronka wysłała do serwisu krakówwpigulce.pl

Sieć podkreśla, że zastosowane zostały wewnętrzne procedury, które są zgodne z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. - W ich realizacji ściśle współpracujemy z lokalnymi organami inspekcji sanitarnej – zapewnia Biedronka.

d3r8fes

Nie jest to odosobniony przypadek. Koronawirus dotknął m.in.market elektroniczny w galerii handlowej w Białymstoku czy supermarket w nadmorskim Mielnie. Jednak to nie placówki handlowe są tej chwili głównymi źródłami zakażenia. Znacznie poważniejsza sytuacja jest w dużych zakładach pracy. We wtorek okazało się, że zakażonych jest 233 pracowników wielkopolskiej firmy AMI.

Zobacz: Wiek emerytalny. Prezes ZUS: "Polacy powinni pracować dłużej, do wykonania ogrom pracy"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

d3r8fes

Podziel się opinią

Share
d3r8fes
d3r8fes