Trwa ładowanie...
d3hgryr

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Tesco szacuje, że poniesie nawet 1 mld euro kosztów

Na początku kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa Tesco odnotowało zwiększony obrót o 30 proc. Jednak zakupowy "boom" już ustał i sieć liczy dodatkowe koszty, które mogą dochodzić do poziomu 1 mld euro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tesco szacuje, że na przeciwdziałanie skutkom pandemii musi przeznaczyć ponad 1 mld euro.
Tesco szacuje, że na przeciwdziałanie skutkom pandemii musi przeznaczyć ponad 1 mld euro. (East News, Fot: Piotr Molecki, East News)
d3hgryr

W pierwszych tygodniach po rozpoczęciu kryzysu sprzedaż Tesco wzrosła o 30 proc. - podaje portal dlahandlu.pl. Wzrost taki mógł się pojawić dzięki temu, że klienci ruszyli masowo do sklepów, by zgromadzić zapasy.

Jednak jak powiedział szef Tesco Dave Levis, pierwsza fala paniki już minęła, dlatego też poziom sprzedaży wrócił do normy. W przeciwieństwie do kosztów codziennego funkcjonowania firmy, które wciąż rosną.

Przykład? Portal dlahandlu.pl wskazuje na fakt, że 50 tys. pracowników sieci obecnie nie pracuje. Dlatego też gigant na rynku brytyjskim musiał zatrudnić dodatkowe ponad 45 tys. nowych pracowników w ciągu dwóch tygodni, by normalnie funkcjonować.

d3hgryr

Centra handlowe wymuszały otwieranie salonów. "To była walka"

Chociaż całkowity wpływ finansowy nowego personelu na firmę jest w tym momencie niemożliwy do przewidzenia, to Lewis pokusił się o pewne szacunki. Zdaniem szefa Tesco dodatkowe koszty wynagrodzeń, dystrybucji i magazynowania mogą wynieść nawet od 650 do 925 mln funtów (ponad 1 mld euro).

d3hgryr

To zła wiadomość, jeżeli zestawić to z faktem, że podaż i wielkość sprzedaży się ustabilizowały.

Jak podaje dlahandlu.pl, w roku finansowym zakończonym przed pandemią koronawirusa, Tesco osiągnęło dobre wyniki. Obrót sieci wyniósł 56,5 mld funtów (64 mld euro), zysk przed opodatkowaniem - 1,3 mld funtów (1,5 mld euro). To wzrost o 12,6 proc. w porównaniu do roku poprzedniego.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d3hgryr

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d3hgryr

Podziel się opinią

Share
d3hgryr
d3hgryr