Trwa ładowanie...

Korporacyjne szczury – na odstrzał!

Pracodawcy poszukują twórczych i samodzielnych osób, dla których praca to niekoniecznie miejsce na wyścig szczurów.

Share
Korporacyjne szczury – na odstrzał!
d18a1xs

Najważniejsza cecha dobrego pracownika to elastyczność. Natomiast od szefów wymaga się przede wszystkim umiejętności zarządzania ludźmi – bez manipulacji i autorytaryzmu. Takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego w ramach Talent Club.

Aż 65% ankietowanych menedżerów za największy atut pracownika uznało elastyczność w podejściu do problemu. Pracodawcy poszukują twórczych i samodzielnych osób, dla których praca to niekoniecznie miejsce na wyścig szczurów. Od kadry kierowniczej oczekują m.in.: umiejętności zarządzania ludźmi (64%), kreatywności i doświadczenia (po 51%), oraz umiejętność podejmowania ryzyka (45%).

Z drugiej strony – według uczestników sondażu Talent Club, pomimo funkcjonowania w sytuacji kryzysu, menedżer nie może działać bezpardonowo, manipulować i autorytarnie rozwiązywać problemów. Dla kogoś, kto dąży do celu po trupach, nie ma w firmie miejsca, bo tylko psuje jej reputacje. Szef powinien otoczyć się osobami, z którymi dobrze mu się pracuje, które budują przyjazną atmosferę pracy, a także zgrany i skuteczny zespół.

MS

d18a1xs

Podziel się opinią

Share
d18a1xs
d18a1xs