Trwa ładowanie...

Krajowy Rejestr Długów. Lokatorka zalega z czynszem kwotę 342 tys. zł

Polacy generalnie płacą czynsze. Są jednak wyjątki.

Krajowy Rejestr Długów. Lokatorka zalega z czynszem kwotę 342 tys. złŹródło: Fotolia
drmz4es
drmz4es

*Polacy generalnie płacą czynsze. Są jednak wyjątki. Rekordzistką okazuje się 66-letnia kobieta z zachodniopomorskiego, która zalega spółdzielni 342 tysiące zł - informuje Krajowy Rejestr Długów. *

Zaraz po rekordzistce z Zachodniego Pomorza jest 57-letni mężczyzna z Małopolski z zadłużeniem, którego dług w spółdzielni sięga 335,11 tys. zł.

Jak wynika z rejestrów KRD ponad połowę łącznej kwoty zadłużenia czynszowego mają do oddania lokatorzy z trzech najbardziej zadłużonych województw - śląskiego (70,24 mln zł), dolnośląskiego (66,38 mln zł) i mazowieckiego (42,72 mln zł). Najlepiej pod tym względem wypadają mieszkańcy woj. lubuskiego, którzy są zadłużeni "tylko" na 860 tys. zł.

drmz4es

Z sondażu TNS Polska przeprowadzonego dla Krajowego Rejestru Długów wynika, że Polacy są bardzo wyrozumiali dla tych, którzy nie regulują swoich rachunków. Zaledwie 12 proc. Polaków nie uznaje żadnych wymówek i twierdzi, że niezależnie od okoliczności, zobowiązania trzeba spłacać.

Jako przyczyny niepłacenia czynszu, dłużnicy wymieniają najczęściej niewystarczające dochody, brak pracy lub nagły wypadek. Blisko co czwartemu zdarza się jednak zwyczajnie zapomnieć o rachunku.

drmz4es
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drmz4es