Trwa ładowanie...
d1czfzd

Kraków/ Rozbudowano układ komunikacyjny w rejonie Centrum JP II

Wadze Krakowa rozbudowały układ komunikacyjny w rejonie tzw. Białych Mórz w Łagiewnikach, gdzie znajduje się Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się !". Inwestycja posłuży okolicznym mieszkańcom, a także pielgrzymom odwiedzającym sanktuarium.

Share
d1czfzd

"To ważne zadanie, bo poprawi się obsługa komunikacyjna w tej części Krakowa. Co ważne, nowe drogi będą też służyły milionom wiernych i turystów, którzy przyjeżdżają do naszego miasta i zwiedzają miejsca związane z Janem Pawłem II" - powiedział prezydent Jacek Majchrowski podczas środowego otwarcia nowych ulic.

W ramach inwestycji powstała nowa droga, która połączyła skrzyżowanie ul. Totus Tuus (rejon ul. Herberta/Witosa), ul. św. Alberta z obszarem Białych Mórz, w tym z Centrum Jana Pawła II. W ciągu nowej ulicy wybudowany został również most nad Wilgą. Dodatkowo do zabudowań kościelnych została poprowadzona kładka pieszo - rowerowa.

Koszt budowy układu drogowego wyniósł ok. 14 mln zł, z czego 10 mln zł pochodziło ze środków UE.

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się !" i pobliskie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia znajdą się w centrum wydarzeń przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Światowe Dni Młodzieży 2016 pod hasłem "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" odbędą się w Krakowie i w Wieliczce w dniach od 26 do 31 lipca 2016 roku. Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania - poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie. Wstęp na wszystkie wydarzenia ŚDM jest otwarty.

d1czfzd

Podziel się opinią

Share
d1czfzd
d1czfzd