Trwa ładowanie...
dt6rj2u
02-06-2016 15:40

Kraków/ Szwedzki NetEnt z branży gier otworzył studio i zatrudni 45 osób

NetEnt, szwedzka firma specjalizująca się w rozwiązaniach dla gier online, otworzyła nowe studio w Krakowie. Do końca 2016 r. planuje zatrudnić w nim ok. 45 specjalistów z doświadczeniem w tworzeniu gier komputerowych. To siódme biuro w Europie i pierwsze w Polsce.

Share
dt6rj2u

Szwedzka firma jest dostawcą gier i platform do najpopularniejszych kasyn online na świecie. Uznawana jest za pioniera w swojej branży - obecnie posiada biura w Sztokholmie, na Malcie i Gibraltarze, w Kijowie, Goeteborgu i w New Jersey, a także w Krakowie. W sumie zatrudnia ponad 750 osób.

Małgorzata Cumber, manager ds. HR NetEnt w Krakowie podkreśliła w czwartek, że zgodnie z przyjętą strategią firma w bardzo szybkim tempie rozbudowuje swoje struktury. "Kraków jest strategiczną lokalizacją przede wszystkim ze względu na dostęp do wykwalifikowanej kadry oraz na dużą liczbę wyższych uczelni w okolicy" - oceniła.

Pierwszy etap rekrutacji, w którym planowane jest stworzenie około 45-osobowego zespołu specjalistów potrwa do końca 2016 roku. Dalszy wzrost zaplanowany jest na rok 2017. Wśród poszukiwanych pracowników znajdują się m.in. osoby z doświadczeniem w takich dziedzinach, jak programowanie czy grafika komputerowa, które zajmą się tworzeniem gier online.

Według najnowszych prognoz stowarzyszenia ASPIRE, zrzeszającego największe firmy sektora IT/SSC/BPO w Krakowie w ciągu tego roku branża zwiększy zatrudnienie o 10,5 tys. pracowników. W lutym tego roku zatrudnienie w tym sektorze przekroczyło 50 tys. osób.

dt6rj2u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt6rj2u
dt6rj2u