Trwa ładowanie...
d2tomko

Kredyt Bank i BZ WBK uzgodniły i podpisały plan połączenia (opis)

...

d2tomko
d2tomko

11.05. Warszawa (PAP) - Kredyt Bank i BZ WBK uzgodniły i podpisały plan połączenia przedstawiony w lutym tego roku - poinformował Kredyt Bank w komunikacie.

"Zarządy Kredyt Banku i Banku Zachodniego WBK podpisały dzisiaj plan połączenia oraz wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego o udzielenie zezwolenia na połączenie obu banków. Parytet wymiany akcji ustalono na 6,96 akcji Banku Zachodniego WBK w zamian za każde 100 akcji Kredyt Banku. Połączenie jest uzależnione między innymi od uzyskania zezwoleń Komisji Nadzoru Finansowego" - napisano w komunikacie prasowym.

Planowane połączenie obu banków nastąpi poprzez przeniesienie wszystkich aktywów i pasywów Kredyt Banku na rzecz Banku Zachodniego WBK, z równoczesnym podwyższeniem kapitału zakładowego Banku Zachodniego WBK poprzez emisję akcji Banku Zachodniego WBK, które zostaną wydane wszystkim dotychczasowym akcjonariuszom Kredyt Banku. Kapitał zakładowy BZ WBK zostanie podwyższony o kwotę nie wyższą niż 189,07 mln zł.

Podpisanie planu poprzedziły badania due diligence.

d2tomko

"Zarząd Kredyt Banku będzie rekomendował Walnemu Zgromadzeniu zaakceptowanie planu połączenia przy takim parytecie wymiany. Do ustalenia tej wyceny wykorzystaliśmy szereg powszechnie przyjętych w takich procesach metodologii wyceny. Wszystko po to, aby z pełną odpowiedzialnością i możliwie najszerszą wiedzą móc zarekomendować akcjonariuszom ustalony parytet" - powiedział cytowany w komunikacie Maciej Bardan, prezes Kredyt Banku.

Prezes Banku Zachodniego WBK Mateusz Morawiecki poinformował, że w oczekiwaniu na decyzje organów nadzoru kontynuowane będą prace nad kształtem połączonego banku.

W wyniku połączenia ma powstać trzeci co do wielkości bank w Polsce pod względem aktywów, portfela kredytowego i depozytów oraz drugi co do skali pod względem działalności maklerskiej i funduszy inwestycyjnych, z siecią liczącą ponad 900 placówek oraz 3,5 mln klientów. Połączenie ma wzmocnić pozycję banków w segmencie bankowości detalicznej i korporacyjnej.

"Sfinalizowanie transakcji spodziewane jest po stosownych decyzjach organów nadzoru. Strony liczą, iż będzie to możliwe pod koniec 2012 roku" - napisano w raporcie. (PAP)

morb/ jtt/

d2tomko
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tomko