Trwa ładowanie...
23-07-2009 09:47

Kredyt u dewelopera łatwiejszy, ale niekoniecznie tańszy

Kryzys dał się we znaki deweloperom, którzy mają trudność w sprzedaży nowo wybudowanych mieszkań. Część z nich, w porozumieniu ze współpracującymi bankami, przedstawia specjalne oferty kredytowe, dzięki którym łatwiej możesz uzyskać kredyt.

Kredyt u dewelopera łatwiejszy, ale niekoniecznie tańszyŹródło: WP.PL
d1663p3
d1663p3

Kryzys dał się we znaki deweloperom, którzy mają trudność w sprzedaży nowo wybudowanych mieszkań. Część z nich, w porozumieniu ze współpracującymi bankami, przedstawia specjalne oferty, dzięki którym łatwiej możesz uzyskać kredyt.

Deweloperzy, którzy pomagają w pozyskaniu kredytu, chwalą się często, że dzięki ich pośrednictwu klient ma większe szanse na jego otrzymanie, a dodatkowo może ograniczyć koszty, np. za wycenę nieruchomości.

Jest to możliwe dzięki współpracy banków i deweloperów. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy konkretny bank finansował daną inwestycję deweloperską.

Powinno mu więc zależeć na jak najszybszej sprzedaży nieruchomości i spłacie wierzytelności przez dewelopera.

d1663p3

Jesteś zainteresowany kredytem hipotecznym?
Już teraz możesz u nas porównać ofertę 25 banków. Określasz wartość mieszkania, kwotę kredytu, walutę oraz okres kredytowania a w kilka sekund otrzymujesz czytelną i dokładną analizę, z informacją o najtańszej ofercie! Finansomat.wp.pl - sprawdź! »

W ramach ofert klient ma szanse zaoszczędzić na marży, wycenie mieszkania, nadzorze inwestycyjnym, czy oprocentowaniu.

Gdyby jednak okazało się, że bank ocenił twoją zdolność jako niewystarczającą, możesz poszukać dewelopera, któremu bezpośrednio będziesz spłacał swoje "m". W praktyce wygląda to, jakby firma deweloperska stawała się bankiem kredytującym inwestycję.

Przede wszystkim zdolność kredytowa wyliczona przez firmę będzie najprawdopodobniej większa niż w banku. Spłata kredytu nie będzie różnić się niczym, oprócz tego, że zamiast płacić w bankowym okienku, zaniesiesz pieniądze deweloperowi. Trzeba zaznaczyć, że nie jest to jednak popularna metoda na upłynnianie nieruchomości przez budujących.

Kamil Jakubczak, Wirtualna Polska

d1663p3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1663p3