Trwa ładowanie...

Kredyty mieszkaniowe w Polsce. W II kwartale znaczący wzrost

Od kwietnia do czerwca banki udzieliły ponad 49 tys. kredytów mieszkaniowych o wartości przekraczającej 10,6 mld zł. To odpowiednio o 9,8 proc. i 12,45 proc. więcej w stosunku do wyników z pierwszego kwartału.

Share
Kredyty mieszkaniowe w Polsce. W II kwartale znaczący wzrost
Źródło: Eastnews, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
d3wq187

W drugim kwartale udzielono więcej kredytów mieszkaniowych niż w pierwszym - wynika z raportu AMRON-SARFiN przygotowanego na zlecenie Związku Banków Polskich.

Jego autorzy wyjaśniają, że można to łączyć z zapowiedzią zakończenia programu "Mieszkanie dla Młodych" oraz typowym dla naszego rynku efektem sezonowości.

d3wq187

Prezes Centrum Prawa Bankowego Jacek Furga powiedział, że od kwietnia do czerwca banki udzieliły ponad 49 tysięcy kredytów mieszkaniowych o wartości przekraczającej 10 mld 600 mln złotych. To odpowiednio o 9,8 procent i 12,45 procent więcej w stosunku do wyników pierwszego kwartału.

Przeciętna wartość nowo udzielonego kredytu hipotecznego w drugim kwartale wyniosła blisko 216 tysięcy złotych, czyli o ponad 7 tysięcy złotych więcej niż w pierwszych trzech miesiącach tego roku.

d3wq187

Podziel się opinią

Share
d3wq187
d3wq187