Krótkoterminowy sygnał sprzedaży

FW20U10 wystartowały we wtorek z poziomu 2 498 pkt, tym samym początek handlu na warszawskim rynku terminowym nie przyniósł zmian względem poprzedniego rozstrzygnięcia. Początek kwotowań przyniósł ruch w górę i wkrótce po rozpoczęciu sesji na rynku kasowym rynek osiągnął lokalne maksimum na poziomie 2 510 pkt.

Krótkoterminowy sygnał sprzedaży
Źródło zdjęć: © BM BPH

Z tej wysokości nastąpiło osunięcie i po godz. 10:00 FW20U10 na moment spadły poniżej kreski. Kolejne godziny to wahania pomiędzy kursem odniesienia a okolicami 2 505 pkt ale przed 15:00 popyt wywindował notowania wrześniowej serii do dziennego maksimum na wysokości 2 511 pkt. Końcówka do atak podaży, której z pomocą przyszły słabe dane zza oceanu, co znalazło przełożenie na zamkniecie na poziomie sesyjnego minimum, tj. 2 490 pkt, co oznacza spadek o 0,32% w stosunku do poniedziałkowego zamknięcia. Baza na koniec dnia jest równa +8 pkt, LOP wynosi 104,5 tys. pozycji.

Obraz
© Wykres indeksu WIG20

Wtorkowa sesja nie należała do udanych dla posiadaczy długich pozycji. Notowania kontraktów terminowych zniżkowały przy malejącym wolumenie obrotu, co osłabia wymowę spadków. Nadal kluczowe wsparcie krótkoterminowe znajdujące się na poziomie 2 484 pkt utrzymane jest w mocy, a strona kupująca nie powinna oddać go bez walki. Pewna korekta silnych wzrostów jest potrzebna, o czym świadczy RSI, który odwrócił się już z poziomu wykupienia rynku byka. Nadal nie wiadomo, czy korekta przyjmie postać fali spadkowej, czy konsolidacji (tzw. płaska korekta). Pomiędzy wskazaniami RSI i Composite Index pojawiła się dywergencja bessy, co w połączeniu ze słabym trendem głównym jest silnym sygnałem sprzedaży o charakterze krótkoterminowym. Słabym ogniwem wczorajszej przeceny jest LOP, która nadal jest raczej dodatnio skorelowana ze zmianami kursów, co oznacza, że rynkiem nadal kierują gracze posiadający długie pozycje.

  • Wsparcie: 2462, 2423, 2355
  • Opór: 2542, 2565, 2604

BM BPH

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)