Trwa ładowanie...
dv03gqc
02-11-2015 13:00

Kruk oczekuje pierwszych inwestycji w Hiszpanii lub we Włoszech w II poł. 2016 r

Warszawa, 02.11.2015 (ISBnews) - Kruk w drugiej połowie 2016 roku spodziewa się pierwszego zakupu pakietu wierzytelności w Hiszpanii lub we Włoszech, poinformował prezes spółki Piotr Krupa. Spółka liczy również na zakup portfela w Rumunii wspólnie z International Finance Corporation (IFC) za 60-70 mln euro.

dv03gqc
dv03gqc

"Jesteśmy gotowi do działalności w Hiszpanii i we Włoszech, jednak z doświadczenia wiemy, że nim zakupimy pierwsze pakiety wierzytelności od banków może upłynąć wiele miesięcy. Spodziewamy się pierwszych zakupów w jednym z tych krajów w drugiej połowie przyszłego roku" - zapowiedział Krupa podczas konferencji.

Kruk szacuje, że łączna wielkość rynku podaży wierzytelności nieregularnych niezabezpieczonych we Włoszech i Hiszpanii jest kilkukrotnie większa niż w Polsce.

Według prezesa, w najbliższym czasie może dojść zrealizowania zakupu wierzytelności w Rumunii, gdzie spółka Kruk wspólnie z IFC uruchamia spółkę celową (SPV) w celu zakupu wierzytelności.

"Sprzedającym wierzytelności będzie jeden bank. Szacujemy tą inwestycje na 60-70 mln euro. Udział IFC w tym projekcie nie powinien przekroczyć 35 mln euro" - powiedział Krupa.

Kruk S.A. jest największą w Polsce firmą zarządzającą wierzytelnościami. Od 2007 roku działa w Rumunii, gdzie także jest liderem rynku. Od listopada 2011 roku Kruk działa w Czechach, od sierpnia 2012 roku na Słowacji, a od sierpnia 2014 roku w Niemczech. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

(ISBnews)

dv03gqc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv03gqc