Trwa ładowanie...
d2tbxqs

Krynicki Recykling ma umowę na dostawy stłuczki szac. na 284 mln zł w 7 lat

Warszawa, 22.12.2015 (ISBnews) - Krynicki Recykling przedłużył umowę z O-I Europe na dostawy stłuczki szklanej do 2022 r. Na jej mocy będzie dostarczał surowiec do hut w Jarosławiu i Antoninku. Przewidywana wartość dostaw w okresie kolejnych 7 lat wynosi 284 mln zł, podała spółka.

Share
d2tbxqs

"O-I Europe jest największym graczem na światowym rynku produkcji opakowań na potrzeby przemysłu spożywczego i kosmetycznego. Dostawcy stłuczki szklanej muszą oferować zatem surowiec o najwyższej jakości, spełniający szereg parametrów, by mogli rozpocząć współpracę z koncernem. Przedłużenie umowy z O-I Europe traktujemy zarówno jako dowód zaufania wobec Krynicki Recykling, jak i potwierdzenie wysokiej jakości naszego produktu. Długoterminowe umowy w naszej branży nie są rozwiązaniem stosowanym na szeroką skalą, stąd nowo zawarte porozumienie jeszcze silniej potwierdza naszą wiarygodność" - powiedział prezes Adam Krynicki, cytowany w komunikacie.

Krynicki Recykling współpracuje ze wszystkimi wiodącymi/międzynarodowymi koncernami hut szkła opakowaniowego w Polsce. Dostarcza swoje produkty do Ardagh Glass, CP Glass, BA Glass Poland, a także podmiotów krajowych: Ciech Vitrosilicon, Klar Glass, podkreślono.

O-I jest liderem w branży szklarskiej o ponad stuletnim doświadczeniu w projektowaniu ekologicznych rozwiązań dla największych producentów żywności i napojów na całym świecie. Produkuje najwyższej jakości opakowania m.in. do piwa, wina oraz pozostałych napojów alkoholowych i bezalkoholowych, a także do kosmetyków i produktów farmaceutycznych.

Krynicki Recykling jest największą w Polsce firmą przetwarzającą i uzdatniającą stłuczką szklaną, jest też liderem w dziedzinie rozwoju innowacyjnych technologii recyklingu szkła. Od 2010 roku spółka jest notowana na GPW.

(ISBnews)

d2tbxqs

Podziel się opinią

Share
d2tbxqs
d2tbxqs