Trwa ładowanie...

Kryzys gospodarczy nie sprzyja przestrzeganiu przepisów prawa pracy

Mamy kryzys, co przekłada się na wzrost bezrobocia

Kryzys gospodarczy nie sprzyja przestrzeganiu przepisów prawa pracyŹródło: arch. PIP
d375z3j
d375z3j

Czy zapadły w pamięć jakieś szczególne sytuacje związane z wypadkami? Coś co można pokazać jako przestrogę, że nie należy zaniedbywać bezpieczeństwa w miejscu pracy?

Każdy wypadek przy pracy jest tragedią, która dotyka nie tylko pracownika, ale też jego najbliższych, rodzinę. Również pracodawcę, którego ciężki wypadek przy pracy kosztuje, jak wyliczył CIOP, średnio 285 tys. zł, zaś śmiertelny – 80 tys. zł. Oznaczać też może utratę prestiżu i pozycji rynkowej firmy. Wśród przyczyn wypadków przeważają tzw. ludzkie – nieuwaga, ale też bezmyślność, lekceważenie obowiązujących norm i zasad bezpieczeństwa powodowane dość powszechnym przekonaniem, że wypadki zdarzają się innym, ale nie mnie. „Szanuj życie”! To hasło kampanii prewencyjnej, którą Państwowa Inspekcja Pracy prowadzi od kilku lat w budownictwie, ucząc bezpiecznych zachowań. Warto, by towarzyszyło ono i pracodawcom, i pracownikom każdego dnia w każdej pracy, nie tylko na budowie.

Krzysztof Kołaski,MA,WP.PL

d375z3j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d375z3j

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj