Trwa ładowanie...

Kryzys sprawił, że Rosjanie odkrywają uroki własnego kraju

W 2015 r. ponad 50 mln Rosjan spędziło urlop w kraju - wynika z danych rosyjskiej agencji ds. turystyki Rosturizm.

Kryzys sprawił, że Rosjanie odkrywają uroki własnego krajuŹródło: Fotolia, fot: Mariusz Prusaczyk
d3s03ra
d3s03ra

W ubiegłym roku urlop w kraju spędziło ponad 50 mln Rosjan, czyli o 18 proc. więcej niż w 2014 r. - poinformował szef Rosturizmu, Oleg Safonow.

Safonow, którego wypowiedź cytuje agencja TASS, dodał, że Rosjanie najchętniej wybierają miejsca z dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, takie jak położony nad Morzem Czarnym kurort Soczi. Latem obłożenie w tamtejszych ośrodkach wypoczynkowych sięga 80 proc.

Turystyka krajowa w Rosji zyskuje na popularności na skutek przeceny rubla w stosunku do głównych zachodnich walut, przez którą znacznie wzrosły koszty zagranicznych wyjazdów. Dodatkowo Rosjanie nie mogą już podróżować do Egiptu i Turcji, czyli krajów, które zajmowały wysokie miejsca na liście ich ulubionych wakacyjnych lokalizacji.

d3s03ra

Rosyjskie biura podróży nie organizują wycieczek do Egiptu od listopada ub. r., kiedy to na półwyspie Synaj doszło do katastrofy rosyjskiego samolotu pasażerskiego. Loty do Turcji zostały natomiast zawieszone po zestrzeleniu przez tureckie lotnictwo rosyjskiego bombowca, który naruszył przestrzeń powietrzną tego kraju.

Jak wynika z danych Stowarzyszenia Operatorów Turystycznych Rosji, popyt na zagraniczne wycieczki wśród Rosjan zmalał w 2015 r. o 31,4 proc.

d3s03ra
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s03ra