Trwa ładowanie...

Kryzys zadłużenia zaczyna dotykać Niemcy - Draghi

07.11. Frankfurt (PAP/int.) - Ryzyko inflacyjne w strefie euro jest bardzo niskie, a efekty kryzysu zadłużenia zaczynają szkodzić gospodarce Niemiec - ocenił w środę szef...
Share
Mario Draghi, prezes EBC
Mario Draghi, prezes EBCŹródło: AFP, Fot: ERIC PIERMONT
d4fq0mp

07.11. Frankfurt (PAP/int.) - Ryzyko inflacyjne w strefie euro jest bardzo niskie, a efekty kryzysu zadłużenia zaczynają szkodzić gospodarce Niemiec - ocenił w środę szef Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi.

"Niemcy były do tej pory w większości odporne na efekty trudności, z którymi zmagają się inne kraje strefy euro. Dane napływające z gospodarki niemieckiej sugerują jednak, że i Niemcy zaczynają odczuwać kryzys zadłużenia" - powiedział Draghi na konferencji prasowej.

"Słaba sytuacja gospodarcza oznacza, że ryzyko inflacyjne jest obecnie bardzo niskie w średnim terminie" - dodał.

d4fq0mp

Gospodarka strefy euro wzrośnie w 2013 r. o 0,1 proc. wynika z najnowszej prognozy Komisji Europejskiej opublikowanej w środę. Wcześniejsza prognoza KE mówiła o wzroście w strefie euro o 1 proc. w przyszłym roku. KE obniżyła również prognozę dla Niemiec. Według nowych szacunków gospodarka strefy euro ma wzrosnąć w przyszłym roku 0,8 proc. wobec wcześniej szacowanych 1,7 proc.

Z danych opublikowanych w środę wynika, że w Niemczech we wrześniu 2012 r. produkcja przemysłowa po uwzględnieniu czynników sezonowych spadła o 1,8 proc. mdm, podczas gdy w poprzednim miesiącu spadła o 0,4 proc., po korekcie. Analitycy spodziewali się, że produkcja mdm spadnie o 0,7 proc.

We wtorek podano z kolei, ze zamówienia w niemieckim przemyśle spadły we wrześniu 2012 r. o 3,3 proc. mdm, a rdr spadły o 4,7 proc. Analitycy spodziewali się, że we wrześniu zamówienia mdm spadną o 0,4 proc., a rdr spadną o 1,5 proc. (PAP)

wst/ asa/

d4fq0mp

Podziel się opinią

Share
d4fq0mp
d4fq0mp