Trwa ładowanie...
d2qx20l

Krzysztof Klicki

Najnowsze informacje
1.0
(1 głos)
Oceń:
d2qx20l
Miejsce urodzenia:

Kielce

Krzysztof Klicki jest właścicielem i założycielem Kolportera
Wikimedia Commons - Brak Praw Autorskich CC0

Krzysztof Klicki to polski przedsiębiorca, założyciel jednej z największych firm dystrybucyjnych w Polsce, czyli Kolportera.

Życiorys

Krzysztof Klicki urodził się w 1962 roku. Ukończył kieleckie V Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Ściegiennego, a potem zaczął studiować na Politechnice Świętokrzyskiej, ale przeniósł się do Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach.

Zanim Krzysztof Klicki założył firmę dystrybuującą prasę oraz tzw. produkty szybkozbywalne, pracował w obsłudze centrali telefonicznej w Wiedniu. Jego kariera rozpoczęła się w maju 1990 roku od rozwożenia prasy po kieleckich sklepach Społem. Klicki ujrzał w tym zajęciu pomysł na biznes i postanowił założyć firmę, która dostarczałaby prasę do wybranych miejsc. Swoją działalność rozpoczął wczesną jesienią, jeszcze tego samego roku, zakładając pierwszy oddział w Katowicach.

Dziś Kolporter jest nie tylko firmą dystrybuującą prasę, ale także świadczy usługi reklamowe, logistyczne oraz zajmuje się sprzedażą detaliczną w salonikach prasowych.

Krzysztof Klicki w latach 2002-2008 był właścicielem Korony Kielce – klubu piłkarskiego, który w tamtym czasie awansował do I ligi piłkarskiej. Jednakże, w wyniku afer korupcyjnych postanowił sprzedać klub władzom miasta za symboliczną złotówkę.

Krzysztof Klicki oddał również firmę Kolporter w ręce swojego długoletniego współpracownika, Grzegorza Fibakiewicza. Decyzję tę motywował chęcią skupienia się na innych inwestycjach, np. spółki deweloperskiej Condite.

Życie prywatne

Krzysztof Klicki jest żonaty z Mirosławą Klicką. Para obchodziła w 2012 roku 30. rocznicę ślubu.

Pasją Krzysztofa Klickiego jest piłka nożna oraz golf i tenis ziemny. Biznesmen czuje się mocno związany ze swoim rodzinnym miastem, dlatego nigdy nie myślał o tym, aby mieszkać w innym miejscu, a tym bardziej przenosić swoją firmę.

Majątek

Krzysztof Klicki w 2017 roku dorobił się fortuny w wysokości 820 mln zł. W roku 2016 posiadał 845 mln zł.

Miejsce w rankingu najbogatszych Polaków

Krzysztof Klicki w 2017 roku uplasował się na 45. pozycji w rankingu najbogatszych Polaków, tuż za braćmi Gugała. W roku 2016 zajmował 32. miejsce.

d2qx20l
d2qx20l
d2qx20l
d2qx20l