Trwa ładowanie...

Które sklepy są otwarte w Boże Ciało? Zobacz, gdzie zrobisz zakupy w długi weekend

Przypadające w czwartek 31 maja Boże Ciało jest w Polsce dniem ustawowo wolnym od pracy. Dlatego nie zrobisz dziś zakupów w dużych sieciach. W potrzebie mogą nas jedynie uratować właściciele małych sklepów, którzy staną za kasą.

Share
Które sklepy są otwarte w Boże Ciało? Zobacz, gdzie zrobisz zakupy w długi weekend
Źródło: Wikimedia Commons CC BY
d4mnx72

W ostateczności właściciel takiego małego osiedlowego sklepiku może też na ten dzień zatrudnić członka swojej najbliższej rodziny. Jednak nawet i w takich przypadkach należy się spodziewać, że te punkty handlowe nie będą otwarte cały dzień.

Brakujących produktów można tez zawsze szukać na stacjach benzynowych, które od pierwszych zamkniętych dla handlu niedziel znacznie poszerzyły swoją ofertę spożywczą.

d4mnx72

Prezes Bakalland: zakaz handlu może mieć wpływ na firmy, kiedy obejmie wszystkie niedziele

Zgodnie z zapisami ustawy otwarte mogą być też kwiaciarnie, piekarnie, cukiernie, lodziarnie i sklepy na dworcach, w zakresie bezpośredniej obsługi podróżnych.

Radzimy jednak nie szaleć z zakupami i poszukiwaniami tych nielicznie otwartych placówek, bo już w piątek do wszystkich sklepów wróci życie, a i niedziela 3 czerwca będzie dniem handlowym.

Warto też przypomnieć, że za złamanie zakazu handlu w niedziele lub w dni wolne od handlu takie jak Boże Ciało, grozi grzywna od 1 tys. zł do 100 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4mnx72

Podziel się opinią

Share
d4mnx72
d4mnx72