Trwa ładowanie...
duqau3y

KUKE udzieliła wsparcia dla Pesy dla realizacji dostaw dla białoruskich kolei

Warszawa, 11.05.2016 (ISBnews) - Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) udzieliła wsparcia dla spółki Pesa Bydgoszcz w ramach ubezpieczeń gwarantowanych przez Skarb Państwa w związku z kontraktem z białoruskimi kolejami o wartości ponad 90 mln zł, podała Korporacja.

Share
duqau3y

"Pesa Bydgoszcz S.A. po raz kolejny otrzymała od KUKE wsparcie w ramach ubezpieczeń gwarantowanych przez Skarb Państwa, co w sumie od rozpoczęcia współpracy pomiędzy polskim eksporterem a ubezpieczycielem, która trwa od roku 1999 daje łącznie kwotę 292,2 mln zł. Tym razem ochrona ubezpieczeniowa obejmie kontrakt eksportowy, który Pesa zrealizuje z Białoruskimi Kolejami Państwowymi na dostawę trójczłonowych spalinowych jednostek trakcyjnych, wraz z obsługą posprzedażową i szkoleniami technicznymi. Wartość kontraktu to ponad 90 mln zł" - czytamy w komunikacie.

KUKE zabezpieczyła spłatę 5-letniego kredytu dla nabywcy udzielanego przez Raiffeisen Bank Polska na rzecz kontrahenta białoruskiego, który przeznaczony jest na finansowanie kontraktu eksportowego realizowanego przez polską spółkę z Bydgoszczy. W podobnej strukturze, również dla Białoruskich Kolei Państwowych, w 2013 roku sfinansowany został z ubezpieczeniem KUKE kontrakt PESY o wartości 55,2 mln zł, podano w materiale.

KUKE od 1991 roku ubezpiecza transakcje handlowe polskich przedsiębiorców, oferując usługi zapewniające bezpieczną wymianę handlową w kraju i za granicą, z tytułu sprzedaży towarów i usług z odroczonym terminem płatności. Jako jedyna firma w Polsce prowadzi także ubezpieczenia eksportowe gwarantowane przez Skarb Państwa.

(ISBnews)

duqau3y

Podziel się opinią

Share
duqau3y
duqau3y