Trwa ładowanie...
d39exut

Kulczyk Inv. skupi się na chemii, infrastrukturze, energetyce i technologiach

Warszawa, 22.07.2015 (ISBnews) - Transakcja sprzedaży akcji Pekaesu funduszowi Innova Capital to efekt realizacji kolejnego etapu nowej strategii Kulczyk Investments, który ma koncentrować się na czterech obszarach: chemii, infrastrukturze, energetyce i nowych technologiach, poinformował prezes zarządu Kulczyk Investments Sebastian Kulczyk.

Share
d39exut

?Przekształciliśmy Pekaes w nowoczesną i konkurencyjną firmę, jednego z liderów rynku. Dzięki temu otrzymaliśmy bardzo dobrą ofertę od inwestora, który docenia efekty naszej ciężkiej pracy i zbudowanej w ciągu ostatnich kilku lat wartości spółki. Zgodnie z nowo przyjętą strategią, będziemy koncentrować się na czterech obszarach: chemii, infrastrukturze, energetyce i nowych technologiach." - powiedział Kulczyk, cytowany w komunikacie.

Kulczyk Holding (KH), spółka zależna Kulczyk Investments (KI), podpisała z Innova Capital umowę inwestycyjną oraz warunkową przedwstępną umowę sprzedaży, na mocy których obydwie spółki zbędą cały posiadany pośrednio, 63% pakiet akcji Pekaesu, jedynej notowanej na GPW spółki logistyczno-intermodalnej.

(ISBnews)

d39exut

Podziel się opinią

Share
d39exut
d39exut