Trwa ładowanie...
lotto

Kumulacja w Lotto. 30 mln złotych do wygrania w sobotę

To o siedem milionów więcej, niż wynosiła kwota kumulacji w ostatni czwartek i o prawie cztery miliony złotych mniej niż wynosiła najwyższa w historii polskiego Lotto wygrana.

Share
Kumulacja w Lotto. 30 mln złotych do wygrania w sobotę
Fot: Pixabay.com/Domena publiczna
d1oynu8

Podczas ostatniego losowania <a href="https://www.money.pl/wyniki-lotto/">Lotto</a> padło co prawda kilka piątek, ale żadnej szóstki. Każdy z tych, którzy mieli po pięć trafnych skreśleń, dostanie nieco ponad pięć tysięcy złotych. To tyle co nic w porównaniu ze skumulowaną kwotą, którą będzie można wygrać w sobotę 6 czerwca.

Może to być aż 30 milionów złotych. Oczywiście jeśli tylko jeden szczęśliwiec bezbłędnie trafi wszystkie sześć cyfr. To o siedem milionów więcej, niż kwota kumulacji w ostatni czwartek i o prawie cztery miliony złotych mniej niż wynosiła najwyższa w historii polskiego Lotto wygrana.

<a href="http://finanse.wp.pl/gid,17593034,kat,1033781,title,Kumulacja-w-polskim-Lotto-to-nic-przy-tych-loteriach-Zobacz-najwyzsze-wygrane-w-historii,galeria.html">Zobacz najwyższe wygrane w historii innych wielkich loterii</a>

Rekordowy, szczęśliwy los, wart dokładnie 33,7 miliona złotych, został kupiony w Gdyni w 2012 r. W porównaniu z najwyższymi światowymi wygranymi w loteriach takie pieniądze są jak drobne. Rekord w Europie wynosi bowiem aż 190 milionów euro, a w Stanach Zjednoczonych - 590 milionów dolarów, zgarniętych przez jedną osobę w loterii Powerball.

Okazji do puszczenia losu będzie w Polsce więcej - w Lotto będzie można bowiem zagrać też przez internet. Prace nad projektem nowelizacji ustawy hazardowej mają być na tyle szybkie, tak by jeszcze w tej kadencji mógł zostać on uchwalony. Państwowy monopolista w grach liczbowych na razie na sieci tylko traci. W internecie kwitną bowiem strony, które podszywają się pod Lotto.

Zobacz też: Chcemy blokowania witryn bukmacherów

d1oynu8

Podziel się opinią

Share
d1oynu8
d1oynu8