Trwa ładowanie...
d4k78e2

Kumulacja w Lotto. 30 mln złotych do wygrania w sobotę

To o siedem milionów więcej, niż wynosiła kwota kumulacji w ostatni czwartek i o prawie cztery miliony złotych mniej niż wynosiła najwyższa w historii polskiego Lotto wygrana.
Share
Kumulacja w Lotto. 30 mln złotych do wygrania w sobotę
Fot: Pixabay.com/Domena publiczna
d4k78e2

Podczas ostatniego losowania Lotto padło co prawda kilka piątek, ale żadnej szóstki. Każdy z tych, którzy mieli po pięć trafnych skreśleń, dostanie nieco ponad pięć tysięcy złotych. To tyle co nic w porównaniu ze skumulowaną kwotą, którą będzie można wygrać w sobotę 6 czerwca.

Może to być aż 30 milionów złotych. Oczywiście jeśli tylko jeden szczęśliwiec bezbłędnie trafi wszystkie sześć cyfr. To o siedem milionów więcej, niż kwota kumulacji w ostatni czwartek i o prawie cztery miliony złotych mniej niż wynosiła najwyższa w historii polskiego Lotto wygrana.

*Zobacz najwyższe wygrane w historii innych wielkich loterii *

d4k78e2

Rekordowy, szczęśliwy los, wart dokładnie 33,7 miliona złotych, został kupiony w Gdyni w 2012 r. W porównaniu z najwyższymi światowymi wygranymi w loteriach takie pieniądze są jak drobne. Rekord w Europie wynosi bowiem aż 190 milionów euro, a w Stanach Zjednoczonych - 590 milionów dolarów, zgarniętych przez jedną osobę w loterii Powerball.

Okazji do puszczenia losu będzie w Polsce więcej - w Lotto będzie można bowiem zagrać też przez internet. Prace nad projektem nowelizacji ustawy hazardowej mają być na tyle szybkie, tak by jeszcze w tej kadencji mógł zostać on uchwalony. Państwowy monopolista w grach liczbowych na razie na sieci tylko traci. W internecie kwitną bowiem strony, które podszywają się pod Lotto.

Kliknij i czytaj więcej o Lotto w internecie

Zobacz też: Chcemy blokowania witryn bukmacherów

d4k78e2

Podziel się opinią

Share
d4k78e2
d4k78e2