Trwa ładowanie...
waluty

Kursy walut. Frank pokonuje kolejną granicę. A co ze złotówką?

W czwartek złoty umacnia się w relacji do franka szwajcarskiego, kurs CHF/PLN jest na najniższym poziomie od stycznia 2015 r.

Share
Kursy walut. Frank pokonuje kolejną granicę. A co ze złotówką?
Źródło: PAP
d1tighl

Kurs CHF/PLN w czwartek około godz. 15.50 wynosił 3,788 i był na najniższym poziomie od stycznia 2015 r. - Dla notowań CHF/PLN kluczowe znaczenie w najbliższym czasie będą miały notowania EUR/CHF - powiedział Sulewski.

Kredyty walutowe. W Sejmie trzy projekty ustaw dla frankowiczów

- W środę wieczorem poznaliśmy decyzję amerykańskiego banku centralnego. Złoty na tej gołębiej retoryce Fedu nie za bardzo zyskał do euro. Do dolara trochę, ale tylko dlatego, że eurodolar wzrósł - powiedział Marcin Sulewski, analityk BZ WBK.

d1tighl

- Końcówka tygodnia będzie stała pod znakiem publikacji danych z USA. Myślę, że będzie większa szansa na reakcję, jeśli te dane zaskoczą w górę niż w dół. Będzie wtedy szansa, żeby ten lekko gołębi wydźwięk wczorajszego komunikatu Fedu zneutralizować - dodał.

Zdaniem Sulewskiego, w najbliższych tygodniach eurozłoty może ustabilizować się na podwyższonym poziomie.

- Jestem raczej pesymistycznie nastawiony, jeżeli chodzi o złotego w najbliższych tygodniach. Nawet jeżeli nie będzie się dalej osłabiał, to myślę, że eurozłoty ustabilizuje się na tym podwyższonym poziomie - powiedział.
Według analityka, w najbliższych dniach eurozłoty powinien jednak znajdować się poniżej 4,27.

- Pierwszym wsparciem jest poziom 4,20, czyli ten poziom, który był testowany w pierwszej połowie lipca i nie został przebity. Od góry pierwszy poziom to są okolice 4,30. W najbliższych dniach nie spodziewam się jednak poziomu powyżej 4,27 - powiedział.
Wicepremierowi Mateuszowi Morawieckiemu nie przeszkadza mocny złoty.
- Jeśli złoty umacniałby się zbyt szybko i zbyt mocno, do poziomu poniżej 4 zł za euro, to byłoby niebezpieczne dla eksporterów, ale ogólnie jestem za mocnym złotym - powiedział w środę w wywiadzie dla Bloomberga.

d1tighl

Podziel się opinią

Share
d1tighl
d1tighl