Trwa ładowanie...
d28unpo
kw

KW może wejść na giełdę wcześniej niż w 2015 r.

Kompania Węglowa (KW) może wejść na giełdę wcześniej niż - jak do niedawna oceniano - w 2015 r., niewykluczone, że spółka wyemituje obligacje zamienne na akcje - poinformowała we wtorek prezes firmy Joanna Strzelec-Łobodzińska.

Share
d28unpo

- Rok 2015 r. wziął się stąd, że do tego czasu Kompania będzie spłacać stare długi, przejęte po dawnych spółkach węglowych. Ale to nie oznacza, że przed 2015 r. debiut giełdowy nie może nastąpić. Będziemy czekać na sygnał od właściciela - powiedziała prezes, która uczestniczy w forum węglowym w Katowicach.

Strzelec-Łobodzińska ujawniła, że w projekcie strategii Kompanii, niezatwierdzonej jeszcze przez właściciela, może znaleźć się zapis o możliwości wyemitowania przez spółkę obligacji zamiennych na akcje.

- Gdyby tak się stało, w jakimś sensie określałoby to termin upublicznienia, ponieważ wówczas wejście na giełdę musiałoby nastąpić w ciągu najdalej dwóch lat od takiej emisji - powiedziała prezes, zastrzegając, że na razie ewentualna emisja obligacji zamiennych na akcje nie jest ani przesądzona, ani zatwierdzona w strategii. Nie ma też terminu, kiedy miałaby nastąpić.

d28unpo

Prezes powiedziała, że zarząd KW prowadzi wiele działań, przygotowujących firmę do przyszłego upublicznienia, chodzi m.in. o zmianę jej struktury organizacyjnej, inwestycje oraz stabilizację wydobycia węgla, z perspektywą jego zwiększenia w najbliższych trzech latach.

Swoje szczegółowe plany inwestycyjne i rozwojowe Kompania zamierza ujawnić w styczniu przyszłego roku, po zatwierdzeniu strategii przez właściciela.

d28unpo

Podziel się opinią

Share
d28unpo
d28unpo