Trwa ładowanie...
d3h4ku3

Lantmannen Unibake zainwestuje 75 mln euro w zakład w Nowej Soli

Warszawa, 14.10.2015 (ISBnews) - Lantmannen Unibake zainwestuje 75 mln euro w I etap budowy nowego zakładu produkcyjnego w Nowej Soli (lubuskie), na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, poinformował dyrektor zarządzający Regionu Polski i Węgier Jacek Górecki. W nowym zakładzie pracę znajdzie 110 osób.
Share
d3h4ku3

"Lantmannen inwestuje w obszarach, które cechują się rozwojem rynku. Planujemy, że 70% produkcji będzie przeznaczone na eksport, głównie do Niemiec i Skandynawii, a 30% do Polski. W wyborze lokalizacji w Polsce istotna była wielkość rynku, nasza obecność w tym kraju, postrzeganie marki i koszty" - powiedział Górecki podczas konferencji prasowej.

Górecki powiedział także, że rynek pieczywa do odpieku (które także produkuje firma) urośnie w Polsce o 20% do 2020 r. i budowa zakładu odpowiada na ten trend.

Będzie to trzeci i największy zakład spółki w Polsce, o powierzchni 29 tys. m2 w pierwszym etapie. Będzie posiadał 3 linie produkcyjne, które wytworzą 200 ton pieczywa rocznie.

d3h4ku3

Budowa rozpocznie się w tym miesiącu, zakończenie prac planowane jest na koniec 2018 r. Pierwsza linia produkcyjna ruszy w I kw. 2017 r.

Lantmannen Unibake to producent pieczywa świeżego i mrożonego (do odpieku w sklepach), właściciel marek Schulstad, Skoga i Schulstad Bakery Solutions.

Firma jest obecna w Polsce od początku lat 90. Posiada zakłady produkcyjne w Poznaniu i w gm. Nieporęt k. Warszawy. Zatrudnia w Polsce ok. 400 osób.
(ISBnews)

d3h4ku3

Podziel się opinią

Share
d3h4ku3
d3h4ku3