Trwa ładowanie...
d3mg6jj

Larry Page

Najnowsze informacje
4.5
(2 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Lansing, USA

d3mg6jj
East News
Źródło: East News, fot: LFI/Photoshot/REPORTER

Larry Page jest współzałożycielem Google i dyrektorem generalnym spółki Alphabet.

Życiorys

Larry Page urodził się w 1973 roku w East Lansing w Michigan. Jego ojciec, Carl Victor Page, jest doktorem informatyki i wykładowcą na University of Michigan. Matka, Gloria Page, była programistką. Larry Page wspomina swoje dzieciństwo jako pełne komputerów i magazynów naukowych. Pierwszy komputer dostał od rodziców już mając 6 lat.

W 1991 roku ukończył East Lansing High School. Następnie zdobył dyplom inżynierii komputerowej na University of Michigan i informatyki na Stanford University. W 1995 roku poznał Sergey'a Brina, razem z którym pracował później nad projektem BackRub, mającym zmaksymalizować skuteczność wyszukiwania treści w internecie. Zaczęli zbierać fundusze na rozwój działalności i po zdobyciu 1 miliona dolarów od rodziny, przyjaciół i inwestorów w 1998 roku powstał Google. Nazwa systemu wyszukiwania na wzór matematycznego terminu „googol”.

W 2015 roku powołano nową spółkę – Alphabet Inc. Larry Page jest zwolennikiem alternatywnych źródeł energii i finansuje prace nad ich rozwojem. Wspiera także badania medyczne, m.in. przekazując darowizny na rzecz walki z Ebolą.

Cytaty

  • You don’t need to have a 100 person company to develop that idea. (Nie potrzebujesz stu osób w firmie, żeby rozwinąć pomysł)
  • If you’re changing the world, you’re working on important things. You’re excited to get up in the morning (Jeśli zmieniasz świat, pracujesz nad ważnymi rzeczami. Jesteś podekscytowany budząc się rano)
  • Always work hard on something uncomfortably exciting. (Zawsze ciężko pracuj nad czymś nieznośnie ekscytującym)
  • You never lose a dream, it just incubates as a hobby. (Nigdy nie tracisz marzeń. Po prostu przechowujesz je jako hobby)
  • My goal is for Google to lead, not follow. (Moim celem dla Google jest być przewodzić, a nie podążać za innymi)
  • You may think using Google's great, but I still think it's terrible. (Być może myślisz, że używanie Google jest świetne, ale ja nadal uważam, iż jest okropne)

Majątek

Majątego Larry'ego Page'a jest szacowany na 44,8 miliardów dolarów. Większość pochodzi z udziałów w Alphabet i Google. Jest także inwestorem w Tesla Motors.

Życie prywatne

Od 2007 roku żoną Larry'ego Page'a jest Lucinda Southworth. Mają dwoje dzieci. Larry Page jest ateistą.

Miejsce w rankingu najbogatszych

Według magazynu Forbes Larry Page zajmuje 12. miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie. Plasuje się także na 9. miejscu najbogatszych Amerykanów i 5. miejscu najbogatszych ludzi z branży technologicznej. W 2016 roku znalazł się w pierwszej dziesiątce najbardziej wpływowych ludzi świata.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mg6jj
d3mg6jj
d3mg6jj
d3mg6jj