Trwa ładowanie...
d2ak3yq

Lawina danych z europejskich gospodarek

Wtorkowy kalendarz publikacji danych makro pęka w szwach. Przed południem poznaliśmy tempo wzrostu gospodarczego dla całej strefy euro w ostatnich trzech miesiącach 2010 roku.
Share
d2ak3yq

Wyniosło ono 2,0 proc. w ujęciu rocznym i 0,3 proc. w perspektywie kwartalnej. Obie wartości były o 0,1 proc. niższe od prognoz. Wcześniej napływały na rynek dane dotyczące dynamiki PKB państw Eurolandu: Niemiec, Austrii, Holandii i Włoch. Miał też miejsce odczyt indeksu instytutu ZEW, który oddaje nastroje w niemieckiej gospodarce. W lutym przybrał on wartość 15,7 punktów, oczekiwania były znacznie wyższe i kształtowały się na poziomie 20 punktów. Eurodolar przed południem zniżkował w pobliże ważnego wsparcia 1,3480, nie zdołał go sforsować i około południa zawrócił w okolice 1,3520. Euro umacniało się także do innych głównych walut.
Z kolei z Wielkiej Brytanii napłynęły dane dotyczące inflacji CPI w styczniu. Wyniosła ona 4,0 proc r/r oraz 0,1 proc. m/m i była zgodna z prognozami. Obecnie tempo wzrostu cen dwukrotnie przekracza oficjalny cel inflacyjny Banku Anglii.

Sporządził:
Zespół GO4X

d2ak3yq

Podziel się opinią

Share
d2ak3yq
d2ak3yq