Trwa ładowanie...

Lekarz pracował o tej samej porze w siedmiu miejscach

Narodowy Fundusz Zdrowia ostatnio sprawdzał wyrywkowo harmonogramy pracy lekarzy z przychodni i szpitali, z którymi ma podpisane umowy m.in. w Małopolsce, na Lubelszczyźnie, Pomorzu oraz Warmii i Mazurach - informuje "Metro".

Lekarz pracował o tej samej porze w siedmiu miejscachŹródło: Jupiterimages
d3nf9l1
d3nf9l1

Najgorzej wypadli lekarze małopolscy - ich harmonogramy pokrywały się w ponad stu poradniach specjalistycznych, kilku stacjach dializ, niespełna 30 przychodniach stomatologicznych i prawie 20 rehabilitacyjnych. Jeden z lekarzy o tej samej godzinie przyjmował w siedmiu poradniach.

Z kolei Pomorski Fundusz wyłapał takich "lekarzy-widma" w 20 przychodniach specjalistycznych, lubelski w 130 różnych lecznicach, a w Olsztynie jeden z zespołów pogotowia ratunkowego miał lekarza tylko na papierze.

Najbardziej traci na tym pacjent, bo dłużej czeka na wizyty. Potwierdzają to ostatnie dane Funduszu o dostępności specjalistów: do okulisty trzeba czekać średnio 80 dni, do ortopedy 60, a do kardiologa 85 dni. W każdej z tych kolejek rocznie ustawia się od 100 do 200 tys. chorych.

Za dublujące się grafiki przychodniom grożą kary finansowe, a nawet zerwanie umowy z NFZ. W skrajnych przypadkach sprawy kierowane są do prokuratury - czytamy w "Metrze".

d3nf9l1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nf9l1

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj