Trwa ładowanie...
dqixe03
Waluty

Lepsze nastroje pomagają złotemu

Wzrosty na europejskich parkietach oraz korekcyjne osłabienie dolara do europejskich walut poprawiają humory inwestorom i mają pozytywny wpływ na piątkowe notowania złotego.
Share
Lepsze nastroje pomagają złotemu
Źródło: X-Trade Brokers DM
dqixe03

W południe kurs USD/PLN testował poziom 2,9088 zł, tracąc 1,6 gr w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Nieco mniejsze spadki notowała para EUR/PLN, która po spadku o 0,7 gr testowała poziom 4,1866 zł. Spadek awersji do ryzyka to efekt wyraźnie rosnących dziś europejskich indeksów w oczekiwaniu na korekcyjne odbicie na Wall Street oraz w reakcji na opublikowany rano indeks monachijskiego instytutu Ifo. Ten obrazujący nastroje wśród niemiecki przedsiębiorców indeks, wzrósł w grudniu do 94,7 pkt. z 93,9 pkt. w listopadzie. To najwyższy odczyt od ponad roku i o 0,2 proc. lepszy niż prognozował rynek. Proces umocnienia polskiej waluty wspiera również korekcyjny wzrost kursu EUR/USD. Para ta wróciła w okolice 1,44 dolara po spadku do 1,4304 w czwartek. Nie jest wykluczone, że kolejne godziny przyniosą kontynuację tej korekty, co przede wszystkim będzie miało pozytywny wpływ na notowania złotego w relacji do dolara.

Piątkowe kalendarium jest ubogie w publikacje makroekonomiczne. Dlatego też do końca dnia należy oczekiwać spokojnego handlu z utrzymującą się lekką tendencją do wzmocnienia złotego.

Marcin R. Kiepas
X-Trade Brokers DM S.A.

dqixe03

Podziel się opinią

Share
dqixe03
dqixe03