Trwa ładowanie...
d39ptsl
d39ptsl

Lewiatan przedstawił 13 rekomendacji dla rządu Kopacz

Konfederacja Lewiatan przedstawiła w środę 13 rekomendacji dla rządu premier Ewy Kopacz, które mają sprawić, że polska gospodarka nadal będzie rozwijała się w szybkim tempie, a pracodawcy będą tworzyć nowe miejsca pracy.
Share
d39ptsl

Rekomendacje te zostały zawarte w specjalnej publikacji "Biała Księga bis" zaprezentowanej w środę przez prezydent Lewiatana Henrykę Bochniarz podczas konferencji "Polska 2015-2025".

Przewidują one m.in. zbudowanie spójnego systemu innowacyjności, ułatwienie uzyskania zwrotu VAT, likwidację nadmiernych ograniczeń i obowiązków związanych z zatrudnianiem pracowników a także umożliwienie pacjentom dopłat do świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych.

"Nasze rekomendacje nie mają charakteru systemowych, trudnych w realizacji projektów, ale zadań, które przy sprawnym zarządzaniu i jasno określonych priorytetach, rząd - współpracując z parlamentem - jest w stanie podjąć i zrealizować" - mówiła Bochniarz.

Jak dodała, od tego, ile uda się rządowi zrobić, może zależeć, czy w najbliższych wyborach partie opozycyjne, często populistyczne, zdobędą przewagę nad obecnie rządzącą koalicją.

"Odwaga w podjęciu tych inicjatyw zapewne będzie się opłacała" - podkreśliła szefowa Lewiatana.

d39ptsl

Podziel się opinią

Share
d39ptsl
d39ptsl