Trwa ładowanie...

Leżenie z nogami na biurku się nie opłaca

Zarobki aż połowy Polaków są uzależnione od wyników ich pracy

Share
Leżenie z nogami na biurku się nie opłacaŹródło: Thinkstockphotos
d48j6hp

System wynagradzania, w którym wysokość pensji jest powiązana z osobistymi sukcesami czy porażkami oraz z finansową kondycją firmy, jest najbardziej powszechny w Rosji (58 proc.). Średnia europejska, wyliczona na podstawie badań przeprowadzonych w 16 krajach, to 39 proc. - podaje globalna firma rekrutacyjna Kelly Services.

- Od kilkunastu lat pracodawcy w Polsce dość szeroko wprowadzają taki instrument zarządzania kosztami pracy. Dbają w ten sposób o efektywność - mówi Karolina Sędzimir, ekonomistka rynku pracy PKO BP, cytowana przez "Puls Biznesu".

Także wśród pracowników jest wielu zwolenników takiego rozwiązania. 75 proc. ankietowanych Polaków twierdzi, że partycypacja w zyskach firmy, np. posiadanie jej akcji, podniosłaby ich motywację, a w konsekwencji wydajność - wynika z Kelly Global Workforce Index.

d48j6hp

Zarobki są najbardziej uzależnione od wyników w branży transportowej (70 proc.), naukowo-farmaceutycznej (65 proc.) oraz w handlu detalicznym (64 proc.). Na drugim biegunie znajduje się administracja publiczna (13 proc.).

[

]( http://kariera.com.pl )

d48j6hp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48j6hp
d48j6hp